سبک ساحلی در دکوراسیون داخلی

یکی از سبک‌های مدرن در دکوراسیون داخلی، سبک ساحلی یا به انگلیسی coastal style می‌باشد. به جرأت می‌توان گفت همه‌ی ما یکی از بهترین خاطرات و حس و حال خوبمان را در تعطیلات در سواحل دریا تجربه کردیم. هوای فوق‌العاده، حس آرامش، نسیم خنک و حس گرمای تابش آفتاب، روشنایی، رنگ دریا، آسمان، شن‌های ساحل، دید باز و ویو فوق‌العاده زیبا. آیا درست گفتم؟ تمامی این مشخصات در طراحی به سبک ساحلی نیز باید رعایت شود.

اجرای سبک ساحلی در دکوراسیون داخلی، همراه با مهندسین خانه طلایی، معروف ترین شرکت دکوراسیون داخلی در تهران، طراحی انواع پروژه های مختلف مسکونی، دکوراسیون کلاسیک و مدرن، اجرای بازسازی با هزینه کم، ارائه مشاوره رایگان برای دریافت بهترین کارآیی از ایده های چیدمان و دکوراسیون منزل:

سبک ساحلی در دکوراسیون داخلی چیست ؟

کاملاً هیچ چیز بهتر از یک هفته آرامش بخش در ساحل نیست، اما برای تجربه این لذت نیازی نیست که در ساحل زندگی کنید. با وارد کردن عناصر ساحلی در دکوراسیون داخلی خانه یا آپارتمان خود، مثل استفاده از رنگ‌های پاستل و موتیف‌های دریایی، می‌توانید آن احساس و حال را طول سال (بدون نیاز به نگرانی در مورد آفتاب سوختگی) در خانه خود تجربه کنید.

نوع پارچه در دکوراسیون سبک ساحلی
روشن، مطبوع، و خوشبختانه زیبا. فضاهای داخلی با طراحی دکوراسیون ساحلی نه تنها زیبا هستند، بلکه فضای آرامش بخشی نیز دارند. با چند ترفند به تنهایی، خانه شما می تواند به یک خانه آرامش بخش تبدیل شود. آنچه که طراحی داخلی ساحلی را از سایر سبک‌ها جدا می کند، ظاهری کم نظیر و شیک است. طراحی مدرن ساحلی حاکی از فضای ساحلی زیبا از طریق انتخاب رنگ و مبلمان است. رنگ‌های دریایی و پر طراوت، پایه و اساس سبک را تشکیل می‌دهند.

درست است که ویژگی‌های خاصی که در ویلاها و خانه‌های ساحلی مشاهده می‌شود، می‌تواند در خانه خود در هر نقطه‌ای اجرا شود. البته، اگر در نزدیکی سواحل زندگی می‌کنید، این تجربه برای شما به دو یا چندین برابر شیرین‌تر خواهد بود. همچنین، اگر در نزدیکی سواحل دریای مدیترانه زندگی می‌کنید، می‌توانید با دقت شناخت این سبک‌ها حس و حال سبک ساحلی استوایی یا آمریکایی را به خانه خود اضافه کنید.

یک دکوراسیون داخلی ساحلی باید بیشتر به آنچه که در خارج اتفاق می‌افتد، مرتبط باشد. برای ترسیم منظره‌های اقیانوسی با افق‌های گسترده و نور خورشید که دریاهای آبی را منعکس می‌کنند، فضای داخلی باید روشن و تمیز باشد تا بانوری مشابه نور طبیعی فراهم شود و احساس تازگی و رویایی را به وجود آورد.

شیوه نورپردازی در دکوراسیون سبک ساحلی

تاریخچه سبک ساحلی در دکوراسیون داخلی

اگر بخواهیم تاریخچه‌ای از سبک ساحلی در دکوراسیون داخلی را بیان کنیم، باید بگوییم که این سبک دوست داشتنی برای اولین بار توسط آمریکایی‌ها در ایالات مختلفی مانند فلوریدا، کالیفرنیا و دیگر نقاط این کشور اجرایی شد. چیدمان فضاها در این مناطق به سبک معماری ساحلی با توجه به شرایط محیطی انجام می‌شد که امروزه بسیار مورد توجه قرار دارد.

اشخاصی که علاقمند به طبیعت هستند، سبک معماری و دکوراسیون ساحلی باعث ایجاد حس و حال بسیار خوبی برای آن‌ها می‌شود. به خوشبختی، با استفاده از این نوع معماری، می‌توانید به آرامش دریا لذت ببرید، بدون توجه به جغرافیای مکانی که در آن زندگی می‌کنید. استفاده از این نوع دکوراسیون در منطقه ساحلی، این حس و حال را چند برابر زیاد خواهد کرد. تنوع سلیقه افراد در سراسر دنیا، منجر به ترکیب این سبک معماری با دیگر سبک‌های دکوراسیون داخلی شده است.

دکوراسیون ساحلی

ویژگی سبک ساحلی در دکوراسیون داخلی چیست؟

بدون شک، هر سبک معماری به خاطر ویژگی‌های منحصر به فرد خودش شناخته می‌شود و سبک ساحلی از این قاعده مستثنی نیست. در زیر، به بررسی المان‌هایی که ویژگی‌های خاص سبک ساحلی در دکوراسیون داخلی را ایجاد می‌کنند و باعث تمایز آن از سایر سبک‌های معماری می‌شوند، می‌پردازیم:

شیوه نورپردازی در دکوراسیون سبک ساحلی

همانطور که گفته شد، نور طبیعی خورشید به دلیل گرما و روشنایی‌اش نقش اساسی در طراحی سبک معماری ساحلی دارد. بنابراین، طراحی باید به نحوی باشد که نور به اندازه کافی به داخل فضا نفوذ کند. همچنین، برای نورپردازی در شب، بهترین گزینه استفاده از چراغ‌های فانوسی است. در صورتی‌که برای فضا نیاز به نصب پرده وجود دارد، پیشنهاد می‌دهیم از پرده‌هایی با رنگ روشن و نازک استفاده کنید تا مانع نفوذ نور خورشید به داخل فضا نشوید.

سبک ساحلی در دکوراسیون اتاق خواب

طیف رنگ در دکوراسیون سبک ساحلی

رنگ در معماری و دکوراسیون واقعا اهمیت زیادی دارد و باید به دقت انتخاب شود. یکی از ویژگی های مهم سبک ساحلی در دکوراسیون داخلی، استفاده از رنگ های روشن است که بعضاً از طبیعت الهام گرفته شده اند.
در فضایی با سبک معماری ساحلی اصیل، باید بیشتر از رنگ سفید استفاده شود و استفاده از رنگ های زیر کنار سفید به حالت آرامش بیشتری کمک می‌کند: آبی، فیروزه‌ای، سبز، لیمویی و طیف های مختلف رنگ کرم.

وسایل دکوراتیو دکوراسیون سبک ساحلی

نوع پارچه در دکوراسیون سبک ساحلی

در طراحی داخلی منزل، استفاده از پارچه در مبلمان، سرویس خواب، پرده و سایر جاهای مشابه، نقش بسزایی در زیبایی و تنوع فضاها دارد. انتخاب نوع، رنگ، طرح و سبک پارچه ها می‌تواند تاثیر زیادی در زیبایی و جذابیت دکوراسیون منزل داشته باشد.

برای ایجاد دکوراسیون ساحلی در منزل، معمولا افراد تنفسی طبیعی و آرامش بخش را در نظر می‌گیرند که یادآور اوقات خوشی روی سواحل هرمزگان یا شمال کشور باشد. بنابه‌این از پارچه‌هایی با سبک معماری ساحلی استفاده می‌شود که خیلی سبک و ظریف هستند و احساس خنکی و تازگی را در فضا القا می‌کنند.

مطمئن شوید که پارچه‌هایی که انتخاب می‌کنید، با هم تناسب داشته باشند و به همخوانی کامل با بقیه موارد دکوراسیون داشته باشند تا این احساس را تقویت کنند. منزل شما با این دسته از پارچه ها می تواند به یک نقطه فوق العاده برای استراحت و آرامش تبدیل شود.

سبک ساحلی دکوراسیون داخلی

نوع چوب در دکوراسیون سبک ساحلی

در حالت عادی، چوب فضای صمیمی ایجاد می‌کند. اما با استفاده از چوب های تیره و روشن در کنار المان های معماری سبک ساحلی از قبیل رنگ های روشن، پارچه های نرم، نور طبیعی فوق العاده و موارد دیگر، فضای گرم و صمیمی‌تری را می توان ایجاد کرد. یکی از ویژگی های این سبک معماری این است که مبلمان، سرویس خواب، تجهیزات آشپزخانه و کفپوش فضا باید از چوب طبیعی انتخاب شوند.

وسایل دکوراتیو دکوراسیون سبک ساحلی

در معماری سبک ساحلی، وسایل دکوراتیو با نقش بسیار مهمی در تکمیل فضای آن دارند. برای داشتن یک فضای مطابق با این سبک، بهتر است از وسایلی استفاده کرد که ظاهر طبیعی و در هماهنگی با موضوع دریا و ساحل هستند. از میان وسایل دکوراتیوی که معمولا در این سبک مورد استفاده قرار می‌گیرند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • قاب‌های تزئینی با صدف‌ها
  • شیشه‌هایی با رنگ آبی
  • وسایل‌های بافته شده
  • مجسمه‌هایی با جزئیاتی از حیوانات و موجودات دریایی

با استفاده از این وسایل دکوراتیو، می‌توانید فضایی با احساس و زیبا با سبک ساحلی ایجاد کنید.

نکات مهم سبک ساحلی در دکوراسیون داخلی

نکات مهم سبک ساحلی در دکوراسیون داخلی

سعی کنید از کلمات مناسب و دقیقتری استفاده کنید،  تا مفهوم بهتری به مخاطب منتقل شود. در مورد باید ها و نباید های طراحی داخلی سبک ساحلی، اما نکاتی که ذکر کردید واقعا اهمیت دارند. از طرفی، این نکات میتوانند کمک کننده‌ای باشند تا دکوراسیون ساحلی شما زیبا و هماهنگ شود. به هر حال، در طراحی داخلی مهمترین چیز این است که شما خودتان را در فضایی راحت و شاداب حس کنید. من با اطمینان پیگیرش هستم و امیدوارم مطالبم به شما کمک کننده واقع بشه.

در مقابل این “نباید ها”، یک سری “باید ها” وجود دارد که در زیر به آن‌ها اشاره شده است:

– پالت رنگی طبیعی را شناسایی کرده و با الهام گرفتن از طبیعت، رنگ دکوراسیون را انتخاب کنید.

– از عناصر چوبی خشن که مکمل پارچه‌های نرم و لطیف هستند، در کفپوش فضا استفاده کنید.

– از الگوهای مینیمالیستی پیروی کنید تا بتوانید فضایی انتزاعی ایجاد کنید.

– با افزایش ارتفاع سقف و سفید کردن دیوار‌ها، بیشترین استفاده را از نور طبیعی ببرید.

– به استفاده از یک و یا دو عنصر ساحلی در دکور بسنده کنید.

– طراحی فضا را با تعدادی محدود رنگ انجام دهید.

در این مقاله راجب سبک معماری ساحلی صحبت کردیم و اگر به این سبک از دکوراسیون علاقه‌مند هستید، به شما پیشنهاد می‌دهم مقاله‌ی سبک بوهو در دکوراسیون را مطالعه نمایید.

مبلمان در دکوراسیون سبک ساحلی

بودجه مورد نیاز در طراحی دکوراسیون به سبک ساحلی

اگر عاشق نگاه به ساحل هستید یا با خواندن این مقاله علاقمند شدید، خبر خوب! تزئین به سبک ساحلی یکی از مناسب‌ترین گزینه‌ها از نظر بودجه برای انجام است. لوازم مورد نیاز در این سبک نسبت به سبک‌های دیگر، در عین سادگی و زیبایی، قیمت پایین‌تری دارند. می‌توانید به راحتی روی تحقق رویای منزل ساحلی خود با آروند دیزاین حساب کنید، بدون نگرانی از بالا بودن هزینه‌ها.

شرکت مهندسی خانه طلایی، طراحی و اجرای انواع دکوراسیون داخلی اداری، منزل، فروشگاهیی با کم ترین هزینه، بالا ترین کیفیت. صفر تا صد بازسازی اداری، جدیدترین ایده های چیدمان همراه با مهندسین شرکت دکوراسیون خانه طلایی.

سبک ساحلی در دکوراسیون داخلی

عوامل تاثیر گذار در هزینه دکوراسیون سبک ساحلی

1- انتخاب رنگ: رنگ سفید معمولاً رنگ غالب در یک خانه با سبک ساحلی است، اما درباره رنگ‌ها، واقعاً هیچ قاعده سخت و سریعی وجود ندارد. با این حال، استفاده از یک یا دو رنگ به عنوان یک روش بسیار مناسب از نظر بودجه است.

2- انتخاب لوازم اکسسوری: لوازم و اکسسوری‌ها می‌توانند یک اتاق ساده را به یک مکان دلباخته و دلپذیر تبدیل کنند. در این سبک، با توجه به سادگی و استفاده از لوازمی که به راحتی می‌توان آن‌ها را به صورت رایگان یافت، این ایده از نظر مالی یک گزینه مناسب به نظر می‌رسد.

3- مبلمان و تخت روتختی: می‌توانید از لوازم قدیمی نیز در این سبک استفاده کنید. تنها کافی است از پارچه‌های مناسب و اغلب رنگ سفید برای روکش آن‌ها استفاده کنید. با دوخت مناسب، مبلمان قدیمی خود را به صورت سفارشی و نو تبدیل کنید.

جمع بندی

به عنوان یک مثال، سبک ساحلی در دکوراسیون داخلی، شامل تمامی جزئیات مورد نیاز است، از مبلمان حصیری و لوازم جانبی تا اثاثیه‌ها یا لوازم داخلی کتانی، کفپوش‌های چوب بلوط روشن و موارد دیگر! با توجه به این نکات تعریف شده برای طراحی ساحلی، به راحتی می‌توانید زیبایی نمای ساحلی را به خانه خود وارد کنید.

سبک دکوراسیون ساحلی برای افرادی مناسب است، که علاقه‌مند به جاذبه‌های طبیعت هستند. اگرچه اگر شما عاشق دریا و ساحل نباشید، ممکن است زمانی که از دکور خسته خواهید شد. این سبک طراحی احساس آرامش و آسایش را به شما القا می کند، و احساس ماندگاری تابستان را در خانه شما به ارمغان می‌آورد.

 09123622765

09123622471

بازسازی ساختمان تجاری ،اداری و پزشکی

طراحی و ساخت باغ و ویلا

پروژه های ساختمان ونما

پروژه اداری و تجاری

پروژهای ساختمان مسکونی

پروزه ویلا و لند اسکیپ