تفاوت بازسازی تجاری و مسکونی چیست؟ ساختمان های تجاری و مسکونی به دلایل مختلف دو نوع ساخت و ساز

بسیار متفاوت در نظر گرفته می شوند. نه تنها این دو نوع ساختمان به شیوه ای متفاوت ساخته شده اند، بلکه به روشی متفاوت نیز بازسازی می شوند. بنابراین، بازسازی های تجاری و مسکونی نیز باید به روشی متفاوت انجام شود.

تفاوت بازسازی تجاری و مسکونی چیست؟

هنگامی که یک ساختمان برای مقاصد تجاری استفاده می شود، معمولاً به عنوان دفتر، کارخانه، فضای خرده فروشی، مرکز آموزشی، ارائه دهنده پزشکی و غیره استفاده می شود. این ساختمان‌ها اغلب دارای نردبانی برای دسترسی به پشت بام هستند تا تعمیرات را آسان‌تر کنند.

همچنین سایر ویژگی‌های ایمنی را برای اطمینان از رفاه مشتریان و کارکنان نصب می‌کنند. از سوی دیگر، ساختمان‌های مسکونی با هدف اصلی زندگی در آن ساخته می‌شوند. خانه‌ها در هر شکل و اندازه، آپارتمان‌ها، خانه‌های شهری و دیگر انواع خانه‌ها ملک مسکونی محسوب می‌شوند.

تفاوت بازسازی تجاری و مسکونی چیست؟

تفاوت بازسازی تجاری و مسکونی چیست؟

 

 برخی از تفاوت های بازسازی تجاری و مسکونی نگاهی بیندازیم تا بتوانید تفاوت های ظریف را بهتر درک کنید.

1- ارتقاء ابزار

برای صاحبان ملکی که قصد ارتقای لوله کشی، برق یا سایر تاسیسات را دارند، تفاوت های عمده ای بین نیازهای مسکونی و تجاری پیدا خواهید کرد. در حالی که املاک مسکونی معمولاً برای تعداد کمی از افراد طراحی می شوند.

سیستم های ساختمان تجاری در املاک تجاری بسیار پیچیده تر و پیچیده تر خواهند بود. به طور معمول، املاک تجاری دارای سیستم‌های لوله‌کشی و الکتریکی پیشرفته‌تر خواهند بود زیرا به پریزهای برق، سوئیچ و اتصالات داده بیشتری نیاز است.

2- مصالح ساختمانی

بازسازی یک ملک تجاری اغلب بسیار گرانتر از کار در یک ملک مسکونی است. در حالی که املاک تجاری به طور کلی بسیار بزرگتر هستند، برای تکمیل کار به ساعات بیشتری نیاز دارند. با این حال، مواد استفاده شده نیز کاملا متفاوت است.

در بسیاری از موارد، املاک تجاری از ترکیب فولاد و بتن ساخته می‌شوند تا به سازه پایه محکمی را بدهند که مورد نیاز است، به ویژه در ساختمان‌های بزرگتر و چند طبقه. از سوی دیگر، املاک مسکونی معمولاً با چوب قاب می‌شوند.

 مطاله بیشتر:بازسازی ویلا ،بازسازی ساختمان ، بازسازی مسکونی 

3- انتخاب های طراحی

هنگامی که در حال بازسازی یک ملک تجاری یا مسکونی هستید، ممکن است مفهوم طراحی خاصی را در ذهن داشته باشید. اکثر پیمانکاران موافقند که وقتی روی یک ملک مسکونی کار می کنید، فضای بیشتری برای خلاقیت و تفکر خارج از جعبه دارید.

برعکس، در مورد املاک تجاری، اغلب وضعیت برعکس است. یک ملک تجاری ممکن است تحت مالکیت یا اشغال چندین طرف باشد، که انجام هر کاری بیش از حد وحشیانه را از نقطه نظر طراحی دشوارتر می کند.

4- آشنایی با قوانین ساختمان

یکی دیگر از تفاوت های اصلی بین املاک تجاری و مسکونی در استرالیا الزامات کد ساختمان است. تعدادی از کدهای ساختمانی مختلف وجود دارد که برای پروژه های مختلف ساخت و ساز تجاری و مسکونی در استرالیا اعمال می شود.

مهم است که قبل از شروع هر کاری از این قوانین ساختمانی آگاه باشید تا مطمئن شوید که بالاتر از حد مجاز هستید. کاملاً مطابق با قانون عمل می کنید.

تفاوت بازسازی تجاری و مسکونی چیست؟

تفاوت بازسازی تجاری و مسکونی چیست؟

به عنوان مثال:

کلاس 1 برای خانه‌های مجردی مستقل اعمال می‌شود، با این حال، می‌تواند برای مهمانخانه‌هایی با حداکثر مساحت 300 متر مربع که حداکثر 12 نفر دارد نیز اعمال شود. داشتن درک درستی از قوانین ساختمان کمک می کند تا اطمینان حاصل شود که شما به طور کامل با بازسازی خود مطابقت دارید.

تفاوت بین بازسازی تجاری و مسکونی را بدانید

اگر می خواهید کارهای نوسازی در ملک خود انجام دهید، مهم است که در وهله اول دقیقاً بدانید که با چه نوع ملکی سروکار دارید. نوع ملکی که با آن کار می کنید می تواند نحوه برخورد شما با پروژه نوسازی را تا حد زیادی تعیین کند. برای اطمینان از اتخاذ رویکرد صحیح، درک کامل تفاوت‌های بین بازسازی تجاری و مسکونی بسیار مهم است.

کلام آخر  

مجموعه مهندسین خانه طلایی به عنوان یک شرکت ثبتی و با بیش از چندین سال سابقه مفتخر است در مواردی هم چون طراحی ، ساخت و اجرای دکوراسیون داخلی ، ویلا ، بازسازی در کنار شما مشتریان عزیز باشد

برای مشاوره رایگان و تعیین وقت بازدید  مهندسین خانه طلائی باشماره زیر تماس حاصل فرمایید.

شماره های تماس :

09123622765

09123622471

بازسازی ساختمان تجاری ،اداری و پزشکی

طراحی و ساخت باغ و ویلا

پروژه های ساختمان ونما

پروژه اداری و تجاری

پروژهای ساختمان مسکونی

پروزه ویلا و لند اسکیپ