در طراحی و اجرای آبشار:آبشارهای مصنوعی از خصوصیات آب و آبشارهای طبیعی تقلید کرده و برای حیاط خلوت هستند. ساخت آبشار به موقعیت مکانی، ویژگی‌های مکان، تنظیمات و ایده‌ها بستگی دارد. محیط اطراف آبشار با گیاهان و رنگ ها بر جذابیت آن افزوده است.

طراحی و اجرای آبشار

گاهی اوقات ایجاد برخی تغییرات آنقدر سخت است که به کلی متوقف می شویم. این دقیقاً همان واقعیتی است که وقتی با روش های اجرای آنها و حتی ایده های خلاقانه آنها آشنا شویم، خواهیم دید که چقدر اشتباه کرده ایم. طراحی و اجرای یک محوطه زیبا، چه برای یک خانه ویلایی بزرگ و چه برای خانه کوچک، یکی از آن کارهای سختی است که بسیاری از ما حتی به آن فکر نمی کنیم. در این مقاله می خواهیم به شما بگوییم که هنگام ساختن یک فواره یا آبشار سنگی در باغ یا منطقه خود، باید روی دو سازه تمرکز کنید: استخری که آب به آن می ریزد و خود آبشار. خود آبشار اغلب دشوارتر است. ساخت، اما در این مقاله به شما نشان خواهیم داد که چگونه آن را نه تنها آسان، بلکه ارزان نیز انجام دهید. به چیدمان پایبند باشید.

برنامه ریزی آبشار در فضای باز

در برنامه ریزی برای ساخت آبشار در فضای باز، باید روی دو ساختار تمرکز کنید:

1. استخری که آب در آن می ریزد
2. ساختار آبشاری برای خود آبشار

ساختن دومی اغلب دشوارتر است، اما می توانید یاد بگیرید که چگونه آن را به گونه ای بسازید که نه تنها ساده بلکه ارزان باشد. این شامل استفاده از سنگ است، که بسیاری از صاحبان خانه درست در حیاط خلوت خود دارند (یا می توانند به راحتی در جای دیگر پیدا کنند). هنگامی که این دو سازه در جای خود قرار گرفتند، از یک پمپ در حوض استفاده خواهید کرد تا آب را از حوضچه به بالای آبشار خود در گردش نگه دارید، از آنجا دوباره به حوض برود.

نحوه ساخت آبشار در فضای باز

آبشارهای فضای باز در همه اشکال و اندازه ها هستند و نقاط کانونی تاکیدی را ایجاد می کنند . هنگام بررسی گزینه های طراحی خود، توجه اصلی این است که چگونه به ارتفاع لازم برای آبشار دست یابید. اغلب، یک طراح منظر از یک شیب در ملک بهره برداری می کند، یا در غیر این صورت (اگر کل ملک زمین هموار باشد) یک برم (یعنی یک شیب مصنوعی) برای ایجاد چنین منطقه ای در پشت حوض ایجاد می کند.

در هر صورت، به معنای کار زیاد است ارزان هم نخواهد بود. هنگام ساختن چنین آبشارهای بزرگ در فضای باز، باید یک آستر انعطاف پذیر را روی زمین بین بالای آبشار و حوض قرار دهید تا آب را هدایت کند. بعد تخته سنگ ها روی قسمت آستر قرار می گیرند تا آن را پنهان کرده و نگه دارند.

ساخت آبشار در ابعاد بزرگ

مگر اینکه شما یک آبشار در فضای باز با ابعاد بزرگ بسازید، چنین کار و هزینه ای بیشتری دارد . در واقع، بسیاری از صاحبان خانه‌هایی ، ویلاها که در فضاهای کوچک محوطه‌سازی می‌کنند، آبشار کوچک‌تری را ترجیح می‌دهند، تا زمانی که صدای آرامش‌بخش فوق‌العاده‌ای را که از برخورد آب ناشی می‌شود، به ارمغان بیاورد.

به جای تخته سنک می توانید از جایگزین قالب های بتنی پیش ساخته شده است استفادکنید که سنگ را برای سازه آبشاری تقلید می کنند. آن ها جمع و جور هستند و به راحتی نصب می شوند، زیرا به سادگی روی لبه حوض قرار می گیرند. اما آن ها هزینه دارند. اگر به سنگ های طبیعی دسترسی دارید، چرا از یک منبع رایگان بهره نمی برید؟ این مسیری است که ما در این پروژه آبشار در فضای باز طی می کنیم.

به هر حال، بهترین جایگزین که اگر تنها چیزی که به آن اهمیت می دهید داشتن آب آبشاری است (برخلاف یک آبشار واقعی) .

قبل از اینکه تو شروع کنی

قبل از انجام هرگونه حفاری برای آبشارهای در فضای باز، از یک برقکار خبره بخواهید که یک پریز (قطع کننده مدار خطای زمین) را در نزدیکی جایی که حوض و آبشار در آن قرار دارند نصب کند، اگر قبلاً آن را ندارید. همچنین باید مطمئن شوید که حفاری شما برای یک آبشار و حوض در فضای باز به هیچ یک از خطوط تاسیسات مدفون آسیب نمی رساند.
به کمک بیشتری نیاز دارید؟ با یک متخصص محوطه سازی صحبت کنید
خانه طلایی می توانند به شما کمک کنند تا یک آبشار زیبا و حرفه ای که مد نظربود داشته باشید.

 

طراحی و اجرای آبشار

طراحی و اجرای آبشار

مکان و موقعیت مناسب برای ایجاد یک آبشار مصنوعی:

زمانی که زمین شیب دار است، مخصوص باغ تالار ها مانند رستوران های سنتی و آلاچیق و تخت، آبشار روی شیب قرار می گیرد وآب از آبشار خارج می شود و مانند رودخانه جاری می شود و فضای فوق العاده ای ایجاد می کند.

اگر زمین یا فونداسیونی که باید در آن حفاری شود، زمین را با ترکیبی از سنگ ها در نظر بگیرید.

سنگ های مورد استفاده در آبشارها:

به طور کلی، آبشارها دارای سه اندازه سنگ های متفاوت هستند:

سنگ های بزرگ اطراف آبشار.

سنگ های متوسط به عنوان سنگ های اتصالاتی

سنگ های کوچک برای پر کردن خراش ها و شکاف های پایین جریان آب استفاده می شود.

انواع آبشار مصنوعی:

آبشار سنگی

Water wall
آبشار صخره ای
آبشار پرده ای
آبنماه

وسایل مورد نیاز برای ساختن آبشار در حیاط و اطراف آن

اصلی ترین ابزار ابزاری ساخت آبنمای سخت در حیاط، استفاده از لوله، پمپ آب و آبنما می باشد. بهتر است حوض آب آبشار را انجام دهید تا در صورت نیاز راحتتر تمیز شود.

1. سنگ:

بهترین ماده ای که می توانید به صورت رایگان داشته باشید سنگ است. به طبیعت و سنگ هایی در اندازه ها رنگ های مختلف جمع آوری کنید.

2.پمپ شناور:

یک پمپ آب شناور کوچک با توان 12 گیگاهرتز برای حوضچه آبنمای کوچک شما کافی است. این پمپ می تواند دوازده گالن آب را در یک ساعت به گردش درآورد.

3.لوله آب:

برای پمپ آب 12 گیگاهرتز، لوله آب با قطر 3 تا 4 سانتی متر مناسب است.

4. بند چرمی یا پلاستیکی:

برای بستن و تثبیت سنگ ها روی هم استفاده می شود

5.بیل:

6.شن و ماسه:

طراحی و اجرای آبشار

طراحی و اجرای آبشار

مزایای آبشار صخره ای

1. خواص آب را برجسته می کند و تاثیر مثبت قابل توجهی بر طراحی منظر شما، هم از نظر زیبایی و هم از نظر روانی دارد.
2. جذابیت سرگرم کننده و خیره کننده ای به منطقه ویلای شما می بخشد.
3. فضایی خاص نزدیک به عناصر موجود در طبیعت ایجاد می کند.
4. ذکاهش صداهای محیطی و آلودگی هوا.
5. کاهش استرس و اختلالات درونی در افراد.
6. ساخت و اجرا آسان بدون نیاز به ابزار خاص و ماشین آلات سنگین.
8. جذب حشرات و پرندگان مفید به گیاهان مورد استفاده در محوطه سازی.

طراحی و اجرای آبشار

طراحی و اجرای آبشار

طراحی و اجرای آبشار

طراحی و اجرای آبشار تا حد زیادی به ساختار و مساحت زمین که این عنصر در آن تعبیه شده است قرار دارد. در فضای باز می توان از هر اندازه و شکلی برای ایجاد آبشار و آبنما استفاده کرد. اما این اجرای سازه ها در مکانی مانند خانه مستلزم در نظر گرفتن تناسبات و اندازه های خاص است. از طرفی اتاق ها نیاز به فواره و آبشار سنگی دارند و از طرفی در برخی اتاق ها باید از مصالح دیگری استفاده شود. به همین منظور توصیه می شود طراحی و اجرای آبنما یا آبنما را به افراد با تجربه و شیک در این زمینه بسپارید. رامش گل با تکیه بر کار، طراحان و نصابان حرفه ای خود را در اختیار شماست تا با استفاده از آخرین دانش روز دنیا و ابزارهای پیشرفته، بهترین و زیباترین آبشارها را برای فضای مورد نظر شما طراحی و به صورت حرفه ای پیاده سازی کند.
سنگ هایی که در ساخت یک آبشار صخره ای استفاده شده است

به طور کلی در ساخت آبشار : از سنگ های در سه اندازه با سه کاربرد و نقش اصلی استفاده می شود. سنگ های بزرگ برای تشکیل فضای اصلی و کلی آبشار شما، سنگ هایی با اندازه متوسط برای اتصال بین سنگ های بزرگتر و در نهایت سنگ های کوچکتر برای پر کردن خراش ها و شکاف های پایین جریان آب و قرار دادن در جای خود برای ایجاد آبشار آبشار و زیبایی آبشار مصنوعی خود را کامل کنید.

هزینه ساخت آبشار

هزینه ساخت آبشار مصنوعی بر اساس سه پایه تعیین شده است.
1. کیفیت و متریال مصالح ساختمانی
2. کیفیت تجهیزات مکانیکی ومدل مورد استفاده
3. درجه تجهیزات برق و مدل پمپ آبنما

کلام آخر 

طراحی و اجرای آبشار و آبنماهای مدرن و زیبا 
از مهندسین طلایی

 

کارشناسان مجموعه خانه طلایی با کمال میل به سوالات شما پاسخ خواهند داد و در زمینه طراحی و اجرای آبشار، بازسازی ویلا، ساختمان تجاری ، اداری و پزشکی ، مسکونی، طراحی ساخت ساخت ویلا وباغ ، بازسازی آشپزخانه ، به شما مشاوره رایگان خواهند داد.

شماره های تماس با گارشناسان :

09123622765

09123622471

بازسازی ساختمان تجاری ،اداری و پزشکی

طراحی و ساخت باغ و ویلا

پروژه های ساختمان ونما

پروژه اداری و تجاری

پروژهای ساختمان مسکونی

پروزه ویلا و لند اسکیپ