طراحی دکوراسیون داخلی

طراحی دکوراسیون زیبا

طراحی دکوراسیون داخلی منزل، هماهنگ‌سازی اجزای داخلی خانه است، که با هدف زیباتر شدن و ایجاد یک فضای گرم و دل انگیز در فضای خانه می باشد. خصوصا در خانه های کوچک و نقلی آپارتمانی امروزی با استفاده از طراحی درست دکوراسیون داخلی منزل می‌توان این فضا را بهینه سازی کرد و با ایجاد هماهنگی بین اجزا، رنگ ها و وسایل، جلوه‌ گری آنها را بیشتر کرد.

شرکت مهندسی خانه طلایی با تجربه موفق اجرای پروژه های طراحی داخلی مسکونی و دکورتورهای حرفه ای در زمینه طراحی دکوراسیون داخلی سبک های جدید و مطابق نیاز مشتری خدمات رسانی دارد. جهت مشاوره رایگان تلفنی با کارشناسان معماری خانه طلایی تماس گرفته و اطلاعات کامل تری کسب نمایید.

طراحی دکوراسیون داخلی مدرن چیست؟

طراحی دکوراسیون داخلی چیست ؟

برای اینکه به جواب سوال دست پیدا کنیم، ابتدا باید مشخص شود که دکوراسیون چیست؟ بهتر است بدانید دکوراسیون واژه ای فرانسوی است که معادل فارسی آن بر اساس تعریف لغت نامه دهخدا عبارت است از: هنر، تخصص و رشته آموزشی دکوراسیون، دکوراسیون، دکوراسیون.

اکنون که با ریشه کلمه دکوراسیون آشنا شدید، برای اینکه بدانید دکوراسیون داخلی چیست، بهتر است بدانید که دکوراسیون داخلی با توجه به معنای ذکر شده در دانشنامه ویکی پدیا عبارت است از: هماهنگی با هدف تاکید بر رنگ ها، مبلمان و … ارزش هنری را به اشیاء دیگر در یک اتاق یا ساختمان اضافه کنید.

شرکت طراحی دکوراسیون داخلی

مجموعه خانه طلائی  بعنوان بهترین شرکت طراحی دکوراسیون داخلی در تهران، صفر تا صد این خدمات را به همراه سبک های مدرن و کلاسیک و پست مدرن طراحان و گروه فنی متخصص ارائه می دهد.
دانستن و رعایت اصول زیبایی شناسی یکی از مهم ترین عوامل در دکوراسیون داخلی است، که می تواند تاثیر زیادی بر فضای داخلی داشته باشد و کیفیت فضایی منزل یا محل کار شما را افزایش دهد. یکی از بهترین راه ها برای آشنایی با یک شرکت موفق در زمینه طراحی دکوراسیون داخلی و بازسازی ، مشاهده پروژه های آنها است.

طراحی دکوراسیون داخلی سبک مدرن

اصوا طراحی دکوراسیون داخلی

تفاوت طراحی داخلی و طراحی دکوراسیون داخلی

اگر بخواهیم تفاوت بین طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی را مشخص کنیم و به طور دقیق تری بدانیم که دکوراسیون داخلی چیست، باید بدانیم که دکوراسیون داخلی  (که در ادامه مقاله به آن  تزئینات داخلی نیز گفته می شود) مرتبط است.

به هنر و دانش ساخت فضای داخلی ساختمان به منظور دلپذیرتر و کاربردی ترفضا برا ی ساکنین آن مجموعه طراحی دکوراسیون داخلی گفته می شود. همه کسانی که تا به حال خانه یا محل کار خود را دکور کرده اند به نوعی با دکوراسیون داخلی درگیر بوده اند.

طراحی دکوراسیون داخلی جدید

طراحی دکوراسیون داخلی پدیرایی

مشاوره دکوراسیون داخلی و دریافت اطلاعات بیشتر از کارشناسان مهندسین خانه طلایی

طراحی دکوراسیون داخلی کلاسیک

طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه جدید

با این حساب شرکت طراحی دکوراسیون داخلی خانه طلایی، نقش یک دکوراتور داخلی را هنگام تزئین خانه خود به عهده می گیریم و به بهترین چیدمان مبلمان و اکسسوری ها فکر می کنیم. اما دکوراسیون داخلی نیز مانند سایر هنرها دارای سبک ها و جزئیات متفاوتی است که بنا به سلیقه و نیازهای هر زمان تغییر می کند.

در دنیای امروز، بیشتر زندگی مردم در داخل خانه سپری می شود. اگرچه همه ما برای تفریح و فرار از محیط بسته زمانی را در فضای باز می گذرانیم، اما همان لذتی که با قطع ارتباط با محیط بسته به ارمغان می آورد، نشان دهنده میزان زمانی است که در داخل خانه می گذرانیم. به همین دلیل دکوراسیون داخلی با کیفیت مناسب بهترین راه برای ارتقای جایگاه شغلی، تحصیلی و زندگی ماست.

دکوراسیون داخلی، باید بدانید که این یک سرگرمی مورد علاقه بسیاری از شماست زیرا برای تزئین خانه خود به مدرک خاصی نیاز ندارید.

طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خواب خانه

طراحی دکوراسیون داخلی لاکچری

تعریف دکوراسیون داخلی

وقتی اصطلاح دکوراسیون داخلی را می شنویم، بدون شک به دنبال محیطی مجلل و زیبا برای زندگی یا کاری هستیم، که بتواند با رعایت اصول معماری و زیبایی شناسی فضایی آرام را ایجاد کند که آسایش محیطی را ارائه دهد.
یک دکوراسیون خانه موفق باید فضایی زیبا و مجلل(لوکس) ایجاد کند و همچنین این فضا باید آسایش و آرامش کافی برای زندگی داشته باشد، حال باید بدانیم چگونه آسایش محیطی را فراهم کنیم.

دکوراسیون داخلی رابط بین دو علم معماری و طراحی داخلی است. این رشته از یک سو مانند علم معماری با ساختمان و اجزا و عناصر آن مرتبط است و از سوی دیگر مانند دکوراسیون داخلی به فضاهای داخلی می پردازد.

شناخت طراح دکوراسیون داخلی حرفه ای

طراحی دکوراسیون داخلی، یکی از زمینه‌های پرکاربرد در صنعت طراحی است . برای انجام آن، نیاز است که طراح، دارای شناخت و تجربه کافی در این زمینه باشد. برای شناخت طراح دکوراسیون داخلی حرفه ای و اصولی، باید به نکات زیر توجه کرد:

1- آشنایی با اصول دکوراسیون داخلی:

طراح دکوراسیون داخلی باید اصول دکوراسیون را به خوبی بشناسد، تا بتواند فضاهایی را طراحی کند که علاوه بر زیبایی، کاربردی و راحتی برای ساکنین داشته باشد.

2- آشنایی با متریال‌ها و تجهیزات مختلف:

طراح دکوراسیون داخلی باید با متریال‌ها و تجهیزات مختلفی که در طراحی مورد استفاده قرار می‌گیرند، آشنا باشد. این شامل انواع آجر، سرامیک، چوب و امکانات دیگری مانند نورپردازی، ترموود و…

3- آشنایی با سبک‌های مختلف:

طراح دکوراسیون داخلی باید با سبک‌های مختلف طراحی فضا آشنا باشد .تا بتواند برای هر فضایی سبک مناسبی را انتخاب کند. این شامل سبک‌های مدرن، کلاسیک، روستایی و…

4- توجه به جزئیات:

طراح دکوراسیون داخلی باید به جزئیات کوچک توجه کند. این شامل انتخاب رنگ‌ها، مبلمان، لوازم دکوری و…

5- استفاده از نرم‌افزارهای طراحی داخلی پیشرفته:

طراح دکوراسیون داخلی باید از نرم‌افزارهای طراحی داخلی استفاده کند. تا بتواند طرح‌های خود را به دقت بیشتری طراحی کند و از امکانات بیشتری استفاده کند. برای شناخت طراح دکوراسیون داخلی حرفه‌ای، باید به اصول و تکنیک‌های طراحی، متریال‌ها و تجهیزات مختلف، سبک‌های مختلف توجه کرد. به علاوه، تجربه و تخصص طراح، نقش مهمی در شناخت طراحی دکوراسیون داخلی درست و حرفه‌ای دارد.

طراحی دکوراسیون داخلی بارسازی مشاوره دکوراسیون داخلی تماس با خانه طلایی

هزینه طراحی دکوراسیون داخلی

شرکت طراحی دکوراسیون داخلی تهران

طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی

شرکت مهندسین خانه طلایی یک شرکت تخصصی در طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی است. که با تجربه و دانش فنی خود در این زمینه، توانسته است در ارائه خدمات خود به مشتریان، به یکی از برترین شرکت‌ها در این صنعت تبدیل شود.

 تکنولوژی‌

 شرکت مهندسین خانه طلایی، از تکنولوژی‌های روز دنیا و نوآوری‌های جدید استفاده می‌شود. این شرکت با توجه به سلیقه و نیازهای مشتری، طرح‌هایی را به او پیشنهاد می‌دهد. که در آن به هماهنگی بین رنگ‌ها، مبلمان، لوازم دکوری و نورپردازی توجه شده است.

اصول طراحی 

شرکت مهندسین خانه طلایی با توجه به تجربه و دانش فنی خود، در طراحی دکوراسیون داخلی، به اصول طراحی صحیح توجه می‌کند. این شرکت در طراحی دکوراسیون داخلی، از اصول طراحی مانند تعادل، تناسب، هماهنگی و تنوع استفاده می‌کند تا فضای داخلی را زیبا و جذاب کند.

 متریال

شرکت مهندسین خانه طلایی با توجه به نیازهای مشتری، در طراحی دکوراسیون داخلی، از متریال های با کیفیت و مرغوب استفاده می‌کند. این شرکت در طراحی دکوراسیون داخلی، به اصول بهداشتی و ایمنی نیز توجه دارد و سعی می‌کند فضایی را ایجاد کند که برای ساکنین آن، احساس رضایت و راحتی کنند.

طراحی دکوراسیون داخلی تراس

انواع طراحی دکوراسیون داخلی

طراحی دکوراسیون داخلی منزل

طراحی دکوراسیون داخلی منزل به هماهنگ‌سازی اجزای داخلی خانه با هدف ایجاد زیبایی و فضای گرم و دل‌انگیز در منزل می‌پردازد. به ویژه در خانه‌های کوچک و آپارتمان‌های مدرن، با استفاده از طراحی مناسب دکوراسیون داخلی می‌توان فضا را بهینه سازی کرده و با هماهنگی بین اجزا، رنگ ها و وسایل، جلوه‌ای بیشتر به آن ها بخشید.

نقل مکان به منزل جدید همواره برای افراد هیجان‌انگیز و جذاب است، اما برای برخی اوقات، چیدمان دکوراسیون منزل می‌تواند دغدغه ای باشد، به ویژه برای خانم‌ها. در این صورت، شما باید تصمیم بگیرید که چطور وسایل خود را در محیط جدید و فضایی که مشاهده می‌کنید، چیدمان کنید تا فضایی مناسب را فراهم کنید و طراحی دکوراسیون منزل را به گونه‌ای انجام دهید که بازتابی از شخصیت، احساس و سلیقه شما باشد.

ترند طراحی دکوراسیون داخلی

به منزلی که حس شادی، خوشحالی و آرامش را به شما القا می‌کند، خوش آمدید! برای ایجاد این احساسات مثبت، می‌توانید با طراحی دکوراسیون داخلی منزل خود، تمام نکات مهم را در نظر بگیرید. بهبود دکوراسیون داخلی می‌تواند تأثیر بسزایی در ایجاد این احساسات داشته باشد. وسایل دیزاین داخلی تان را به خوبی انتخاب کنید و بهبود دهید تا به طور هماهنگ با یکدیگر باشند. بررسی فضای موجود و  بازنگری و عیب‌ها و نقاط قوت خانه را بشناسید. شناخت سلیقه و سبک شخصیتی خود از اهمیت بالایی برخوردار است و می‌تواند به شما در انتخاب مناسب‌ترین وسایل و رنگ‌ها کمک کند.

هماهنگی مناسب بین وسایل مختلف مانند مبلمان، رنگ دیوار و بافت آن‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است. به خاطر داشته باشید که پیش از این مرحله یک نقشه از پیش تعیین شده برای دیزاین وسایل را رسم کنید.

مهم ترین نکته توجه به نوع سبک های دکوراسیون مورد علاقه شماست. در این مرحله مشاوره با شرکت دکوراسیون داخلی خانه طلایی، می تواند جدیدترین ایده های طراحی دکوراسیون را به شما پیشنهاد دهند.

طراحی دکوراسیون داخلی پذیرایی و سقف

اصول طراحی دکوراسیون داخلی پذیرایی

پذیرایی به عنوان نقطه مهم و اصلی در یک خانه، به طراحی و دکوراسیون دقت و توجه خاصی می‌طلبد تا حس آرامش و خوشایند را در محیط منزل ایجاد کند. اهمیت این فضا از آنجاست که معمولاً به عنوان محلی برای پذیرایی از مهمانان یا گفتگوهای خانوادگی استفاده می‌شود. بنابراین، مورد توجه قرار دادن تغییرات و به‌روزرسانی‌های منظم در پذیرایی می‌تواند از حس تکراری شدن جلوگیری کرده و تازگی و زندگی جدیدی به فضای آن ببخشد.

قرار دادن مبلمان در دکوراسیون داخلی یک موضوع بسیار مهم است و باید توجه کاملی داشته باشیم. موقعیت مبلمان در اتاق باید به گونه ای باشد که ساکنین احساس راحتی کنند و در عین حال بتوانند به خوبی با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. در این رابطه چند نکته مهم وجود دارد که میتوان به آنها توجه کرد.

اولاً، دور بودن مبلمان از یکدیگر ارتباطات را می توان دشوار کرد، اما در عین حال فضایی بیشتر را برای هر فرد فراهم می کند. بنابراین، باید به اندازه کافی جا بین قطعات مبلمان را ایجاد کنید تا فضای لازم برای ارتباط بین افراد وجود داشته باشد.

دوماً، نباید مبلمان را به گونه ای قرار دهید که افراد به طور ناخواسته نزدیکی هم احساس کنند.  بنابراین، باید اجازه دهید بین قطعات مبلمان فضای کافی وجود داشته باشد تا افراد حس راحتی را به خوبی تجربه کنند.

در صورتی که دردکوراسیون اتاق پذیرایی شما پنجره وجود داشته باشد، توصیه می شود از خرید پرده های ضخیم که نور را جلوگیری می کنند پرهیز کنید. اینکار به شما اجازه می دهد تا نور مستقیم طبیعی به داخل اتاق بتابد و جو روشنایی و زنده را ایجاد کند. اما در صورتی که پنجره ای در اتاق موجود نباشد، می توانید از لامپ یا آباژور استفاده کنید تا کمبود نور را جبران کنید و محیط را روشن تر کنید.

به طور کلی، در قرار دادن مبلمان در دکوراسیون داخلی باید به تعادل بین فضا و راحتی توجه کنید. همچنین، نکاتی مانند فاصله بین قطعات مبلمان و نور مناسب در اتاق نیز بسیار مهم است. با رعایت این نکات، شما می توانید فضایی زیبا و راحت برای خود و سایر افراد در اتاق فراهم کنید.

بهترین طراحی دکوراسیون داخلی

طراحی دکوراسیون داخلی راهزو و اتاق خواب

ایده های خلاقانه دکوراسیون داخلی

 1. کاشی‌های طبیعی و سنگ: از جایگزینی کاشی سنتی با کاشی‌های طبیعی و سنگ استفاده کنید تا به فضای داخلی خود طراوت و زیبایی بخشید. کاشی‌هایی با طرح‌های طبیعی مانند چوب، سنگ اسلب، مرمر و … می‌توانند احساس دست ساز بودن و طبیعی بودن را به فضا انتقال دهند.
 2. دیوارهای گچبری: از دیوار‌های گچبری با طرح‌های خلاقانه و هنری استفاده کنید. می‌توانید به جای دیوارهای صاف، الگوها و طرح‌های هندسی روی دیوار ایجاد کنید. این دیوارها می‌توانند جلوه‌ی بی‌نظیری به فضای داخلی شما بدهند.
 3. رنگ‌های زنده و شاد: برای دکوراسیون داخلی خانه‌تان از رنگ‌های زنده و شاد استفاده کنید. رنگ‌هایی مانند زرد، نارنجی، قرمز و سبز تازه می‌توانند فضا را پرانرژی و پویا کنند. می‌توانید این رنگ‌ها را در زمینه‌ی دیوار، مبلمان، پرده‌ها و تزئینات دیگر استفاده کنید.
 4. استفاده از وسایل زیر نوری: با استفاده از وسایل زیر نوری می‌توانید به فضای داخلی خود زندگی و جلوه‌ی خاصی بدهید. می‌توانید نور پس زمینه تحت مبلمان، نوری روی سقف یا پشت بار، یا نور مخفی در کنار وسایل دکوری در نظر بگیرید.
 5. تزئین با گیاهان: استفاده از گیاهان زنده در داخل منزل نه تنها احساس طبیعت را برای شما بیشتر می‌کند، بلکه همچنین به فضای داخلی شما زیبایی می‌بخشد. می‌توانید گلدان‌های زیبا ، دیوار خزه ای مناسب با سبک دکوراسیون خود را در اتاق‌ها، راهروها و حتی در حیاط و بالکن قرار دهید.

با استفاده از این ایده‌ها، می‌توانید فضای داخلی خانه‌تان را به شکلی خلاقانه و زیبا تغییر دهید.

ایده های طراحی دکوراسیون داخلی

طراحی دکوراسیون داخلی جدید

نکات مهم طراحی دکوراسیون داخلی

در طراحی دکوراسیون داخلی منزل، ابتدا باید به انتخاب سبک کلی طراحی پرداخته شود. برای این منظور، می‌توانید از طریق تماس با کارشناسان خانه طلایی با سبک های جدید طراحی دکوراسیون آشنا شوید. پس از انتخاب سبک کلی، باید به انتخاب رنگ‌ها، نورپردازی، مبلمان، لوازم دکوری و تجهیزات مناسب برای فضاهای مختلف، پرداخته شود.

در این مرحله، شرکت طراحی دکوراسیون داخلی با استفاده از نرم‌افزارهای طراحی دکوراسیون داخلی، به طور دقیقتر و با انعطاف بیشتری، چیدمان دکوراسیون بپردازید. کارشناسان و طراحان خانه طلایی، با استفاده از نرم‌افزارهای مختلف، طرح‌های مختلف را با توجه به نیازهای و سلیقه شما، طراحی و در نهایت، بهترین سبک را  ارائه می کنند.

 • توجه به نورپردازی اصولی خانه
 • ایجاد هارمونی خوب
 • توجه به انتخاب رنگ ها
 • بهره مندی از گیاهان
 • انتخاب چند نوع دیوارکوب
 • استفاده از آینه دکوراتیو در خانه
 • خلوتی فضا را مدنظر قرار دهید
 • چیدمان درست مبل
 • خرید یک یا دو نوع وسیله تزیینی گران قیمت و مجلل
 • خرید آباژور برای پذیرایی
 • خرید یک ساعت دیواری شیک
 • ایجاد تقارن در چیدمان وسایل

طراحی دکوراسیون داخلی پدیرایی

طراحی دکوراسیون داخلی مدرن

طراحی دکوراسیون اداری

گروه معماری خانه طلایی در زمینه طراحی و اجرای دکوراسیون اداری با تخصص و حرفه‌ای بودن کارشناسان خدمات خود را ارائه می‌دهد. تیم طراحان ما دراین شرکت به دنبال تأمین نیازهای کارفرما بوده و برای هر مشتری طرحی منحصر به فرد و متناسب با نیازها ارائه می‌دهد.

نگرش‌های مختلف سازمانی، نیازها و فضاهای متنوع اداری به عنوان عواملی هستند که تصویر کلی طرح را شکل می‌دهند و اجرایی مناسب را فراهم می‌سازند. ما با توجه به این نیازها و آرمان‌های کارفرما، طرح‌هایی را پیشنهاد می‌دهیم که منحصر به فردی را در بر داشته و با توجه به نیازها، فضای فردی و ذهنیت سازمان، محیطی را ایجاد می‌کنند که کارفرما برای آن علاقه‌مند است.

گروه معماری و دکوراسیون داخلی خانه طلایی تلاش می‌کند تا دکوراسیون اداری متناسب با محیط کار کارفرما را به اجرا بگذارد. اعتماد و رضایت مشتریان ما بر اساس کیفیت خدمات ما و طراحی‌های شگفت‌انگیز ما بدست می‌آید، اطمینان حاصل کنید که فضایی استثنایی برای کارفرما خلق خواهیم کرد.

طراحی دکوراسیون داخلی دفترکار

تاثیر طراحی دکوراسیون اداری در کار

طراحی محیط دفترکار و فضای اداری تأثیر مستقیمی بر عملکرد سازمانی دارد. اگر طراحی دکوراسیون محیط کار به درستی انجام شود، این می‌تواند باعث افزایش رضایت کارکنان، افزایش راندمان و بازدهی آنها، ایجاد حس مالکیت و وابستگی، ترویج مشارکت و کار تیمی کارکنان شود و در نهایت، رضایت شغلی را بهبود بخشد.

علاوه بر مزایای کیفی مذکور، دکوراسیون اداری مناسب و بهینه‌سازی فضای کار، منجر به ساماندهی و نظم در محیط می‌شود و امکان استفاده بهینه از حداقل فضا را فراهم می‌کند. همچنین، فراهم کردن دسترسی سهل و آسان به آرشیو و فایل‌های مورد نیاز توسط کارکنان، دسترسی مناسب به بخش‌های مختلف محل کار و بهره‌گیری از المان‌های زیبایی‌شناسی، محیطی مطلوب و بهینه برای کار ایجاد خواهد کرد.

مشاوره با بهترین شرکت دکوراسیون داخلی در تهران

انواع سبک های طراحی دکوراسیون داخلی

در کشور ما، دو سبک محبوب دکوراسیون داخلی مدرن و کلاسیک رایج می باشد. اما علاوه بر این دو سبک، سبک های دیگری نیز وجود دارند که قابل استفاده هستند. برخی از این سبک ها عبارتند از: سبک مینیمال، روستیک، ژاپنی، اسکاندیناوی، معاصر یا کانتمپروری، سبک صنعتی، بوهمی، سنتی ایرانی، فرانسوی، مراکشی، هندی، انتقالی یا ترنزیشنال، ساحلی، شابی شیک، تلفیقی یا اکلکتیک و سبک شیکر در طراحی دکوراسیون داخلی. در ادامه با سبک های دکوراسیون داخلی محبوب و پرطرفدار آشنا خواهیم شد.

طراحی دکوراسیون داخلی پست مدرن

1- سبک دکوراسیون داخلی مینیمال

خانه های سبک مینیمالیستی عاری از شلوغی و شلوغی هستند. در این سبک فقط لوازم کاربردی و ضروری مانند مبل، میز و لامپ وجود دارد. فضای داخلی مینیمالیستی بر سادگی و زیبایی بی دردسر تمرکز دارد. در سبک مینیمال، اتاق ها تک رنگ هستند و معمولا رنگ های خنثی دارند. دکوراسیون سبک مینیمال دیوارها فقط با یک یا دو قطعه تزئینی مانند یک پلاک یا آینه ساده تزئین شده اند و مبلمان ساده با جزئیات بسیار کم است.

صفرتاصد بازسازی خانه بازسازی و نوسازی ساختمان

2- سبک دکوراسیون داخلی مدرن

مبلمان با خطوط ساف ومشخص با الهام از دهه 1930 به سبک مدرن دیده می شود. این سبک برگرفته از سبک باهاوس و اصول طراح اسکاندیناوی است و دکوراسیون داخلی مدرن را از معاصر متمایز می کند. پالت رنگ چیدمان مدرن شامل رنگ‌های خنثی مانند سفید، کرم، بژ و غیره می‌شود..

اما برخلاف فضای داخلی مینیمالیستی در دکوراسیون داخلی مدرن اطراف محیط مدرن، با ظروف، پرده‌ها و فرش‌هایی در سایه‌های نارنجی، فیروزه‌ای و صورتی تزئین شده است. . ردپای فناوری را می توان در تمام قسمت های خانه یافت. برای مثال تلویزیون کوچک در آشپزخانه و وسایل صوتی در سرتاسر خانه از دیگر نمادهای این سبک هستند.

3- سبک دکوراسیون داخلی پست مدرن

سبک پست مدرن در دهه 1920 و 30 شکل گرفت و سبک پست مدرن در دهه 1960 مورد استفاده قرار گرفت. در حالی که فضای داخلی مدرن بر مینیمالیسم و کمبود جزئیات تمرکز دارد، خانه های پست مدرن معمولاً به هم ریخته و دارای پالت رنگی خنثی هستند.

در سبک دکوراسیون پست مدرن کف ها چوب، کاشی یا بتون هستند و هیچ فرشی روی زمین وجود ندارد. روکش مبلمان از مخمل و پرده ها از پارچه های نرم مانند ابریشم یا ساتن پوشیده شده است. پنجره های بلند از نمادهای مهم این سبک هستند.

بازسازی و نوسازی ساختمان

4- سبک دکوراسیون داخلی انتقالی

سنک طراحی انتقالی انواع سبک ها را ترکیب می کند تا ظاهری بی انتها و منحصر به فرد ایجاد کند. از آنجایی که در این سبک ترکیبی از طراحی سنتی و معاصر وجود دارد، مبلمان می توانند خطوط مستقیم و پیچیده یا خطوط گرد با کنده کاری های پیچیده داشته باشند.

با این حال، دکوراسیون مبلمان ساده تر از سبک سنتی است، با الگوهای گرافیکی و پارچه هایی مانند پنبه سفید، چرم صاف و مخملی پوشیده شده است. پالت رنگی این سبک شامل قهوه ای، برنزی و سفید کرمی است.

5- سبک دکوراسیون داخلی سنتی عربی

خانه های عربی ترکیبی از عناصری مانند گیاهان سرسبز، رنگ های تند مانند فیروزه ای و نقوش مجلل هستند. این سبک با استفاده از مبل های مخملی، میزهای چوبی، لوسترهای مجلل و متالیک و لوازم شیشه ای برای دکوراسیونی ظریف و در عین حال مجلل و چشم نواز ایجاد شده است.

از دیگر نمادهای این سبک نقوش معرق و استفاده از آن در فرش، پرده و کاغذ دیواری است. رنگ هایی مانند طلایی، نقره ای، فیروزه ای، صورتی و برنزی نقش مهمی در طراحی عربی دارند. مبلمان و وسایل خانه به سبک عربی نیز همگی از ابریشم و مخمل مرغوب ساخته شده اند.

6- سبک دکوراسیون داخلی آسیایی

سبک آسیایی بیشتر از طبیعت الهام گرفته شده است. استفاده از موادی مانند بتن و چوب، فضایی آرام و باز، استفاده از پارچه‌های ابریشمی با رنگ‌ها و نقش‌های مختلف، همگی از عناصر سبک آسیایی هستند.

7- سبک معاصر دکوراسیون داخلی

سبک دکوراسیون معاصر اغلب با سبک مدرن یکی می شود. فقط تفاوتی که بین این دو سبک وجود دارد. بر خلاف سبک مدرن، سبک معاصر از دوره های مختلف تشکیل شده است و یک سبک ترکیبی ایجاد می کند.

در این سبک سادگی حرف اول را می زند، مبلمان دارای زوایای تیز و 90 درجه است و با پارچه های ساده مانند پشم، نخی و پارچه های بدون تزئینات و نقوش روکش شده است. رنگ های اصلی مورد استفاده در این سبک مشکی، سفید و برنزی است.

8- سبک صنعتی در دکوراسیون داخلی

سبک دکوراسیون داخلی صنعتی یک فضای خنک و مدرن ایجاد می کند. ترکیبی منحصر به فرد از مدرن و قدیمی، این سبک جدید را ترکیب می کند. در این سبک، سقف‌های بلند و شیروانی و پالت‌های رنگی سرد و ملایم را خواهید دید که اغلب ترکیبی از خاکستری، سیاه و سفید است که با نوارهای آبی و سبز تکمیل می‌شود. فلز پرکاربردترین ماده در طراحی صنعتی است.

9- سبک دکوراسیون داخلی فرانسوی

سبک دکوراسیون داخلی فرانسوی ظریف، پیچیده و آراسته است. این سبک مرفه و مجلل بر رنگ های ملایم و لطیف مانند بژ و سفید متکی است و معمولاً از یک رنگ برای ایجاد یک فضای داخلی هماهنگ و متعادل در سراسر فضا استفاده می شود.

قالب های تزئینی سقف و نقش برجسته های دیواری، بافتی غنی به اقامتگاه های فرانسوی می بخشد. همچنین، مواد براق مانند طلا، نقره و برنز اغلب در تزئینات دیوار، شیرآلات، وسایل روشنایی و کابینت ها دیده می شود. یکی دیگر از نمادهای این سبک مبل های آنتیک هستند که چوبی تیره و براق دارند و به لطف حکاکی ها ظرافت مضاعفی به آن ها بخشیده شده است.

شناخت هدف در طراحی و بازسازی دکوراسیون داخلی

شناخت هدف، یکی از مهم ترین مراحل در بازسازی  و طراحی دکوراسیون داخلی است. هدف در دکوراسیون داخلی، باید با نیاز و الزامات مالک فضا و همچنین با هدف استفاده از فضا، سازگار باشد.

طراحی دکوراسیون داخلی جدید اتاق خواب

اهداف بازسازی و طراحی دکوراسیون داخلی

در ادامه به برخی از اهداف مهم در بازسازی و طراحی دکوراسیون داخلی اشاره می‌کنیم:

1- کاربری فضا: با توجه به کاربری فضا، باید هدفی برای طراحی دکوراسیون داخلی مشخص شود. برای مثال، اگر فضای بازی کودکان را طراحی می‌کنید، هدف شما باید ایجاد یک فضای جذاب، ایمن و آموزشی برای کودکان باشد.

2- سلیقه و سبک مالک فضا: هدف این طراحی، باید با سلیقه و سبک مالک فضا سازگار باشد. برای مثال، در صورتی که سلیقه مالک فضا به سبک روستایی است، هدف شما باید طراحی یک فضای روستایی و دلنشین باشد.

3- افزایش کارایی فضا:  برای مثال، در صورتی که یک اتاق کوچک را طراحی می‌کنید، هدف شما باید ایجاد یک فضای کارآمد و کاربردی باشد.

4- محیط زیست: برای مثال، در صورتی که به دنبال دکوراسیون داخلی سبز و پایدار هستید، هدف شما باید ایجاد یک فضای پایدار و بازیافتی باشد.

5- افزایش ارزش ملک: هدف در طراحی دکوراسیون داخلی، باید به افزایش ارزش ملک کمک کند. برای مثال، در صورتی که قصد دارید یک خانه را بازسازی کنید، هدف شما باید ایجاد یک فضای جذاب و با ارزش بالا باشد.

6- افزایش سطح رضایت مالک فضا: هدف در از طراحی دکوراسیون داخلی، باید به افزایش سطح رضایت مالک فضا از فضا کمک کند. برای مثال، در صورتی که قصد دارید یک اتاق خواب را طراحی کنید، هدف شما باید ایجاد یک فضای آرام و دلنشین باشد که از آن لذت ببرید.

طراحی دکوراسیون داخلی سبک کلاسیک

جدیدترین ایده طراحی دکوراسیون داخلی

طراح حرفه ای برای بازسازی و طراحی دکوراسیون

یک طراح حرفه ای با شناخت هدف در طراحی و بازسازی دکوراسیون داخلی می‌تواند، بهترین تصمیمات را در طراحی و بازسازی دکوراسیون داخلی اتخاذ کنید . با ایجاد یک فضای کاملاً سازگار با نیازهای و الزامات مالک فضا، سطح رضایت و رضایت مشتری را افزایش دهید.

طراحی داخلی مدرن و شیک

جدیدترین ایده های دکوراسیون داخلی فروشگاه

طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خواب

طراحی دکوراسیون داخلی اتاق مستر

8 گام مهم در طراحی دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی، یک فرایند پیچیده است که برای انجام آن، باید به مراحل زیر توجه کرد:

1- بررسی وضعیت فضا:

در این مرحله، باید وضعیت فضا را بررسی کرد و مشخص کرد که این فضا به چه منظوری استفاده می‌شود و چه نوع دکوراسیونی با آن سازگار است.

2- بررسی سلیقه و سبک:

باید سلیقه و سبک مالک فضا را بررسی کرد تا بتوان طرحی برای فضا ارائه داد که با سلیقه و سبک مالک فضا سازگار باشد.

3- بررسی نورپردازی:

نورپردازی، یکی از عوامل مهم در دکوراسیون داخلی است که باید به آن توجه کرد. باید نوع نورپردازی، اندازه و شدت نور مناسب را برای هر فضایی مشخصکرد.

4- طراحی پلان فضا:

در این مرحله، باید پلان فضا را طراحی کرد و تصمیم گرفت که کدام قسمت‌های فضا برای چه منظوری استفاده می‌شود.

5- انتخاب رنگ‌ها و جزئیات دیگر:

در این مرحله، باید رنگ‌ها، بافت‌ها، پارچه‌ها، مبلمان و دیگر جزئیات دیگر را برای فضا انتخاب کرد.

6- اجرای طرح:

در این مرحله، طرح طراحی شده برای فضا را اجرا کرده و مبلمان، لوازم دکوری و جزئیات دیگر را در فضا قرار داد.

7- ارزیابی نتیجه:

بعد از اجرای طرح، باید نتیجه را ارزیابی کرد و با مالک فضا مشورت کرد تا از اینکه آیا نتیجه به دست آمده به اندازه کافی مطلوب است، اطمینان حاصل کرد.

8- تنظیمات نهایی:

در انتها، باید تنظیمات نهایی را برای فضا انجام داد تا همه‌ی جزئیات دکوراسیونی، نورپردازی و دیگر موارد با هم سازگار شوند.

با رعایت مراحل فوق، می‌توان یک دکوراسیون داخلی زیبا، کارآمد و سازگار با سلیقه و سبک مالک فضا ایجاد کرد.

طراحی دکوراسیون داخلی جدید تی وی منزل طراحی دکوراسیون تی وی

طراحی دکوراسیون داخلی جداب

برآورد هزینه های طراحی دکوراسیون داخلی

محاسبه قیمت اجرای دکوراسیون داخلی معمولاً به 4 روش زیر انجام می شود:

 1.  نوع برآورد هزینه طراحی دکوراسیون داخلی به صورت یک ساعت است که عمدتاً به مشاوره اختصاص داده می شود.
 2. برآورد هزینه، طراحی دکوراسیون داخلی به عنوان درصدی از کل مبلغ پروژه است. مربوط به انعقاد قراردادها و ارائه کار در قالب قرارداد کار.
 3.  برآورد هزینه های دکوراسیون داخلی بر اساس دستمزد ثابت به دست می آید که  طراحان برای دستمزدها تعیین می کند.
 4. برآورد هزینه بر اساس مساحت پروژه و میزان مصرف است. در این میان قانون نظارت و حق مشاوره منجر به نوساناتی در محاسبه قیمت نهایی طرح می شود.

09123622471

09123622765

بازسازی ساختمان تجاری ،اداری و پزشکی

طراحی و ساخت باغ و ویلا

پروژه های ساختمان ونما

پروژه اداری و تجاری

پروژهای ساختمان مسکونی

پروزه ویلا و لند اسکیپ