دکوراسیون داخلی به سبک تلفیقی چیست؟ بسیاری از افراد به دنبال طراحی ‌هایی هستند که به تنهایی در حوزه‌ های کاملاً مدرن یا کلاسیک قرار نمی‌ گیرند. آن ‌ها به دنبال چیزی متفاوت و نوآورانه هستند. در صورتی که شما نیز به این دسته از افراد تعلق دارید، معرفی به طراحی و سبک تلفیقی را پیشنهاد می ‌دهیم.
طراحی به سبک تلفیقی به عنوان یک نوع معماری و دکوراسیون، وارد شدن به یک دنیای جدید از ترکیبات و تعاملات بین سبک ‌های مختلف است. در این نوع طراحی، خلاقیت و نوآوری در بکارگیری عناصر مختلف از جمله فرم‌ ها، رنگ ‌ها، بافت ‌ها و مواد متفاوت، بر جلوه‌ ی نهایی مؤثر است. شرکت مهندسی معماری خانه طلایی، با اجرای انواع متنوعی از سبک های به روز دنیا، دکوراسیون داخلی منزل شما را متفاوت و جذاب می کند.

09123622471

ویژگی‌های طراحی تلفیقی چیست؟

در طراحی داخلی به سبک تلفیقی، از ترکیب دو الی چهار سبک مختلف بهره برده و آن ‌ها را با هم تلفیق می‌ کنیم. اصل این نوع طراحی، یک سبک کلاسیک یا تاریخی است که با تغییراتی مدرن ‌تر شده است. در اینجا، از مواد مختلفی مانند سنگ، چوب، آهن، شیشه، پارچه، و حتی اثاثیه پلاستیکی در دکوراسیون استفاده می‌ شود.
در این سبک، می ‌توانیم از رنگ ‌های مختلف استفاده کنیم، حتی رنگ‌ های تیره. اما معمولاً از رنگ‌ های روشن به عنوان پس زمینه استفاده می‌ شود. رنگ‌ های دیگر دکوراسیون و اثاثیه از طیف رنگی طبیعی انتخاب می ‌شوند.

سبک تلفیقی در دکوراسیون

چگونه بین اجزای دکوراسیون تتلفیقی هماهنگی ایجاد کنیم؟

هماهنگی بین اجزای مختلف دکوراسیون از جمله اثاثیه، لوازم دکوری، رنگ‌ ها، مواد استفاده شده و بافت‌ های مختلف بسیار مهم است. اصلی ‌ترین موضوع در اینجا، هماهنگی و هارمونی بین اجزای مختلف است. باید سبک‌ های مختلف را به گونه‌ ای تلفیق داد که با هم سازگار باشند. با استفاده از خلاقیت و ابتکار و تلفیق عناصر کلاسیک و سنتی با عناصر مدرن و نوین، می ‌توان طرح ‌های جدید و جذابی را در دکوراسیون داخلی ایجاد کرد.

در چه فضاهایی سبک تلفیقی کاربرد دارد؟

از این سبک دکوراسیون تلفیقی یا سبک بی ‌قانون، می ‌توان برای تمامی بخش‌ های خانه مانند اتاق خواب، اتاق پذیرایی، اتاق نشیمن و … و برای همه فضاها با هر متراژی استفاده کرد؛
اما به دلیل استفاده از رنگ‌ های زیاد، مواد و عناصر مختلف، الگوها و چندین سبک در کنار هم که باعث شلوغی نسبت به دیگر سبک ‌ها می‌ شود. برای استفاده از آن در فضاهای کوچک و متوسط مثل خانه ‌های آپارتمانی و اتاق ‌ها، بهتر است چند نکته را رعایت کنید تا از کوچک تر نشان دادن آن محیط جلوگیری شود.

در سبک تلفیقی از چه نوع وسایلی در دکوراسیون داخلی سبک تلفیقی باید استفاده کنیم؟

در دکوراسیون داخلی به سبک تلفیقی، استفاده از اثاثیه ‌هایی با طراحی راحت، کاربردی و زیبا بسیار مهم است. برای ایجاد هماهنگی بین اجزای مختلف دکوراسیون، باید انتخاب اثاثیه را با دقت انجام داد.
برای مثال، ترکیب میز و صندلی نهارخوری با طراحی لوکس و سرویس غذاخوری مدرن و مینیمال همراه با یک فرش ایرانی، می ‌تواند در سبک تلفیقی، منطقی و زیبا به نظر برسد. از طریق این ترکیب، می ‌توان تناسب، زیبایی و خاصیت فضا را حفظ کرد و به آزادی در استفاده از انواع مختلف اثاثیه اجازه داد. در کل، در سبک تلفیقی، توجه به تناسب، زیبایی و ایجاد یک فضای خاص بسیار حائز اهمیت است و باید این نکات را در نظر داشت.

رنگ در دکوراسیون تلفیقی

انتخاب رنگ دکوراسیون داخلی در سبک تلفیقی

در دکوراسیون تلفیقی، انتخاب رنگ‌ ها بسیار مهم است. می ‌توانید از رنگ‌ های متضاد استفاده کنید و یا رنگ‌ هایی را انتخاب کنید که با یکدیگر هماهنگی داشته باشند. برای مثال، سه رنگ مشکی، بنفش و قرمز در کنار یکدیگر، با تضادی که دارند، بسیار زیبا می ‌تابند. همچنین، سه رنگ قهوه‌ ای سوخته، نارنجی و دارچینی با یکدیگر هماهنگی خوبی دارند و به خوبی همدیگر را کامل می ‌کنند.
اگر به دنبال کنتراست یا تضاد در دکوراسیون هستید، باید انتخابی مانند اول داشته باشید. اما اگر تمایل به ایجاد هارمونی دارید، انتخابی مانند حالت دوم برای شما مناسب‌ تر است. برای انتخاب رنگ در سبک تلفیقی، باید سه رنگ هماهنگ و یا متضاد را انتخاب کنید و سپس اجزاء خانه خود را مطابق با این سه رنگ هماهنگ و یا متضاد، تهیه کنید.

نقش مبلمان در سبک تلفیقی

در سبک تلفیقی، اگر به خلق جلوه ‌ای هماهنگ و آرام علاقه دارید، مبلمانی را انتخاب کنید که از نظر ظاهری به یکدیگر شبیه باشند یا تفاوت آن ‌ها تنها در چند درجه باشد. برای مثال، اگر به ایجاد هارمونی در دکوراسیون تلفیقی خود علاقه‌ مندید، از یک ست مبلمان چوبی با سبک مدرن استفاده کنید و میزهای چوبی را به سبک سنتی انتخاب کنید. در این صورت، علاوه بر تلفیق مبلمان مدرن و سنتی، هماهنگی عناصر چوبی با هم را نیز خواهید داشت.

نقش مبلمان در سبک تلفیقی

نورپردازی در دکوراسیون داخلی به سبک تلفیقی

1. حباب‌ ها عموماً در فضاهایی مانند اتاق خواب، دکوراسیون آشپزخانه، و گاهی در نشیمن استفاده می‌ شوند. این نوع روشنایی نسبت به لوستر و تجهیزات نورپردازی دیگر، دارای ظاهری ساده‌ تر است. تنوع حباب‌ ها به قدری زیاد است که می ‌توان آن ‌ها را با هر اندازه، رنگ و فرمی تهیه کرد.
2. اگر قصد دارید قالب فرعی را به شکل سنتی در نظر بگیرید، ترکیب طناب کنفی و چوب و لامپ برای نورپردازی در دکوراسیون سبک تلفیقی بسیار مناسب و جذاب خواهد بود. در دکوراسیون اتاق مطالعه در خانه ‌های مدرن ایرانی، پیشنهاد می‌ کنیم از یک صندلی مدرن به همراه کوسن‌ های رنگارنگ سنتی استفاده کنید.

دکوراسیون داخلی به سبک تلفیقی

سخن آخر

سبک تلفیقی در دکوراسیون داخلی برای کسانی است که می ‌خواهند عناصر دکوراسیون ایرانی را با المان‌ های مدرن ترکیب کنند. در این سبک، تعیین سبک غالب بسیار مهم است.
باید تصمیم بگیرید که آیا می ‌خواهید جلوه‌ ی هماهنگ و یا متضادی را برای خانه ‌تان انتخاب کنید یا خیر اگر به خدمات مربوط به طراحی دکوراسیون داخلی نیاز دارید، می ‌توانید از خدمات شرکت خانه طلایی استفاده کنید.
این مجموعه خدماتی مانند طراحی داخلی لاکچری، دکوراسیون داخلی در قیطریه ، سعادت آباد و…، بازسازی صفر تا صد خانه و ساختمان را به مشتریان خود ارائه می‌ دهد.

بازسازی ساختمان تجاری ،اداری و پزشکی

طراحی و ساخت باغ و ویلا

پروژه های ساختمان ونما

پروژه اداری و تجاری

پروژهای ساختمان مسکونی

پروزه ویلا و لند اسکیپ