طراحی داخلی پست مدرن

دکوراسیون پست مدرن یکی از محبوب‌ترین سبک‌های طراحی دکوراسیون داخلی است که در طراحی خانه‌ها و ساختمان‌ها در دنیای مدرن استفاده می‌شود. این سبک طراحی براساس نیازهای زندگی امروزی و تغییرات جامعه طراحی شده است و به دلیل ویژگی‌های منحصر به فرد و جذابیت‌های متعدد جایگاه ویژه‌ای در دنیای دکوراسیون داخلی دارد. دکوراسیون پست مدرن سبکی است که براساس ترکیبی از بافت‌های مخمل، چرم، خطوط غیر متوازن و رنگ‌های مختلف طراحی بر روی چوب است.

برای دریافت مشاوره با کارشناسان طراحی داخلی و آشنایی با ویژگی های سبک پست مدرن در طراحی و دکوراسیون داخلی منزل، طراحی دکوراسیون داخلی رستوران، هتل ها و کافه ها و…. با شماره های زیر تماس بگیرید. در این مقاله سعی می شود تا سبک زیبای پست مدرن را به طور کامل شرح دهیم. لطفا با ما همراه باشید.

09123622471

طراحی داخلی پست مدرن چیست؟

طراحی داخلی پست مدرن پیچیده است، چراکه از رنگ‌های پررنگ و آرایه‌های نامتجانس برخوردار است. این سبک معماری جزئیات و نمادهای زیبا با مقیاس‌های متناقض را نشان می‌دهد و قوانین هندسی دلخواهی دنبال می‌کند. این سبک به مخالفت با معماری مدرن می‌پردازد و تلاش دارد تا با سبک قبلی خود در تضاد باشد.

دلیل بوجود آمدن معماری پست مدرن نیز به این دلیل است که، برخی از طراحان احساس کرده‌اند معماری سبک بین‌المللی همه‌چیز را یکسان به نظر می‌رساند و احساس تازگی و نوآوری در آن وجود ندارد. طراحی داخلی پست مدرن با استفاده از ابزارهای جدید و مواد معماری نوین، سعی در تجدید نظر در قوانین معماری مدرن و برقراری ارتباط مجدد با جزئیات و زیبایی‌های طبیعت دارد. این سبک معماری از قبل‌ها به شکل فراوان در ساختمان‌های تجاری، مسکونی و تفریحی استفاده می‌شود و توانسته است عمر طولانی و پرافتخاری داشته باشد.

طراحی داخلی پست مدرن یک سبک معماری است که از ترکیبات و طرح های متنوع استفاده می کند. از جمله این ترکیبات می توان به چرم و مخمل اشاره کرد. طرح ها و رنگ های پست مدرن چشم نواز و گیرا هستند. از خطوط غیر منظم نیز در این نوع معماری استفاده می شود. از طریق تزیینات خلاقانه و غیر منظم در دکوراسیون داخلی، این سبک معماری جاذبه خاص خود را به منازل می بخشد.

طراحی داخلی پست مدرن

دکوراسیون داخلی پست مدرن

دکوراسیون داخلی پست‌ مدرن به عنوان یک سبک جسورانه و زیبا شناخته می‌شود. ترکیب رنگ‌ها نشان‌دهنده تطبیق‌پذیری این سبک است. در این سبک، فرم مهمتر از عملکرد است. راحتی نیز در این سبک لحاظ می‌شود و تعدادی از عناصر تاریخی را می‌توان در کنار مبلمان راحتی قرار داد. به ما می‌گوید که زیبایی در تضاد وجود دارد. این سبک از قوانین و چارچوب‌های خاصی پیروی نمی‌کند، زیرا تعیین نمی‌کند که از چه مبلمان و اکسسوری‌هایی استفاده شود.

رنگ‌های پرجنب و جوش برای این سبک مناسب هستند. همچنین می‌توانید از اشکال هندسی و بزرگ در فضای خود استفاده کنید. می‌توانید یک نقطه را برجسته‌تر از نقاط دیگر طراحی کنید. دیوار پشت تلویزیون می‌تواند گزینه بسیار خوبی برای این کار باشد.

سبک پست مدرن با استفاده از ترکیب مختلف و متنوعی از بافت‌هایی مانند چرم و مخمل، همچنین از رنگ‌های مختلف، خطوط غیرمتوازن و مواد سرزنده مانند چوب‌ها طراحی می‌شود. در زمانی که به طراحی دکوراسیون داخلی خانه خود به سبک پست مدرن می‌پردازید، باید به عوامل تاثیرگذار از جمله رنگ‌ها، اشیاء، اشکال، خطوط و بافت توجه کنید.

در واقع، در این سبک، طراح این حق را دارد که عناصر مختلف را بر اساس نیاز ترکیب کند و از جستجوی ایده‌های جدید برای دستیابی به اصالت و نوآوری در نتیجه نهایی استفاده کند. این سبک از طراحی مینیمالیستی خودداری می‌کند و به جای آن از تزئینات استقبال می‌کند.

سبک پست مدرن در دکوراسیون

مشخصات طراحی داخلی پست مدرن

ما در این قسمت به مشخصات طراحی داخلی پست مدرن می پردازیم:

1- پیچیدگی و تناقض

سبک پست مدرن به ساختارشکنی معروف است. به همین دلیل در عناصر مختلف مانند میز تلویزیون، مبلمان و تابلوهای تزئینی شاهد اشکال پیچیده و متناقض هستیم. در این سبک، تلفیقی از عناصر سنتی و مدرن مشاهده می‌شود. شیشه، چوب و فلز مواد اصلی استفاده شده در پست مدرن هستند.

این سبک دکوراسیون ترکیبی از رنگ‌های روشن و جسورانه است و الگوهای هندسی و اشکال غیرمعمول در فضایی منحصر به فرد، حس بازیگوشی و سرگرمی ایجاد می‌کنند. استفاده از وسایل دست‌ساز با ظاهر عجیب و غریب، دکوراسیون مدرن را جذاب‌تر می‌کند.

2- برهم زدن روزمرگی و عادی انگاری

کارشناسان شرکت مهندسی خانه طلایی از رنگ، الگو و تزیینات متناسب با این سبک استفاده می کنند، تا اشیاء معمولی و روزمره را به اشیایی برای تفکر بصری تبدیل کنند.

اصول طراحی داخلی پست مدرن

3- مبلمان در سبک پست مدرن

در این سبک بهتر است از مبلمان کلاسیک که اغلب بزرگ و پفدار و پر ابهت هستند،استفاده کرد. یا از مبلمان ساده با الگوهای هندسی استفاده کرد.

اما وجود یکسری ویژگی کلی در انتخاب ضروری سبک پست مدرن که شامل موارد زیر بوده را باید توجه کرد.

 1. مبلمان با پروفیل پهن و بزرگ
 2. پایه دار بودن میز
 3. میز قهوه با پایه های کوتاه
 4. گرد بودن صندلی ها

4- نور در دکوراسیون پست مدرن

نور، در دکوراسیون پست مدرن  باید از رنگ های متضاد و نورهایی فوق العاده (مانند نئون)باشد. استفاده از نورها و رنگ‌ها، تلفیقی از هم نشینی مسالمت آمیز حجم‌های هندسی ساده است.

طراحی داخلی پست مدرن چیست؟

به طور خلاصه ویژگی های سبک پست مدرن شامل موارد زیر می شود:

– استفاده از موادی همچون کامپوزیت، مقوا، پلاستیک، پوشش براق و جذاب

– تزیینات سطحی و برجسته‌سازی آنها بدون ایجاد عمق و واقعیت

– ترکیب وسایل و اشیا مختلف بدون رعایت نظم و تقارن در چیدمان

– استفاده از رنگ‌های زنده و شاد

– استفاده از الگوها و نقوش هندسی در تزیینات داخلی

– استفاده از اکسسوری‌ها و لوازم دیکوراتیو متفاوت بدون دلیل یا منطق خاص.

چیدمان سبک پست مدرن

متریال های طراحی داخلی پست مدرن چیست؟

متریال‌های مورد استفاده که می‌توانید برای تزئین منزل خود استفاده کنید عبارتند از:

 • برنج
 • مرمر
 • گچ
 • پلاستیک
 • چوب
 • شیشه‌های رنگی
 • لوسیت
 • مخمل
 • بوسل

طراحی داخلی پست مدرن

اتاق خواب در طراحی داخلی پست مدرن

اتاق خواب در دکوراسیون داخلی به سبک پست مدرن، تأکید بیشتری روی تضاد و تناقض دارد. در انتخاب سرویس خواب و طراحی اتاق خواب نیز باید به این نکته توجه کرد. در این سبک برای انتخاب رنگ، بافت و وسایل اتاق خواب نیز باید در همین روند ادامه داشت.

طراحی این بخش به این سبک می‌تواند ترکیبی از خصوصیات هر دوره‌ای باشد. بهتر است از خطوط قوس دار و خمیده نیز استفاده کنید.

طراحی سرویس بهداشتی به سبک پست مدرن

طراحی سرویس بهداشتی به سبک پست مدرن با استفاده از ملزومات و اکسسوری هایی با رنگ های جذاب و متنوع می تواند در این نوع سبک به راحتی به کار برود.

دکوراسیون پست مدرن ، هرچه عجیب تر بهتر

دکوراسیون داخلی پست مدرن

تفاوت طراحی داخلی مدرن و طراحی داخلی پست مدرن

طراحی مدرن و پست مدرن دو سبک متفاوت هستند که هر کدام ویژگی‌ها و شکل‌های خاص خود را دارند.

معماری مدرن، بر خطوط افقی و عمودی تاکید می‌کند و به توازن و سادگی تمایل دارد. این سبک کمتر از خطوط منحنی و نا منظم استفاده می‌کند. رنگ‌های ساده و سرد مانند طوسی و سفید در این سبک معماری محبوبیت دارند. هدف اصلی معماری مدرن، ایجاد فضاهای ساده و منظم است.

در صورتی که طراحی داخلی پست مدرن از خطوط منحنی و پیچیده بیشتر استفاده می‌کند. اکثرا در این نوع در طراحی بیشتر به تزئینات و اثرات ویژه توجه می‌کند و استفاده از رنگ‌های مختلف و جذاب نیز در آن رایج است. طراحان پست مدرن از الهام‌بخش‌های مختلف برای خلق طرح‌های جالب و خلاق استفاده می‌کنند.

طراحی داخلی پست مدرن

نکات مهم طراحی داخلی پست مدرن

 1. استفاده از رنگ ها: در طراحی دکوراسیون داخلی به سبک پست مدرن، رنگ های خاکی و طبیعی بسیار استفاده می شود. معمولاً از رنگ هایی مانند قهوه ای، خاکستری و قرمز تیره استفاده می شود.
 2. 2. استفاده از مصالح طبیعی: استفاده از مصالح طبیعی مانند چوب، سنگ، چرم و فلزات استیل بسیار مشترک است. این مصالح به فضا حس طبیعی و سبکی منحصر به فرد می دهند.
 3. استفاده از خطوط ساده و کم تزئین: در ای نوع سبک خطوط ساده و کم تزئین بسیار مشترک هستند. استفاده از شیب ها و خم ها به حداقل می رسد و خطوط را مستقیم و کم تعریف می کند.
 4. استفاده از فضاهای باز و ساده: طراحی داخلی پست مدرن تمرکز بر فضاهای باز و ساده است. طراحی رازه ها و فضاهای منحصر به فرد به حداقل می رسد و فضای باز و اجتناب از اتاقهای پراز مبلمان این سبک را تعریف می کند.
 5. استفاده از تکنولوژی مدرن: استفاده از اسکلت های فلزی، روشنایی های هوشمند و سیستم های صوتی و تصویری پیشرفته برای افزایش راحتی و زیبایی فضا معمول است.
 6. استفاده از مبلمان ساده و شیک: مبلمان در طراحی داخلی پست مدرن به طور کلی ساده و شیک استفاده می شود. اغلب با استفاده از چرم طبیعی و فلزات درخشان ساخته می شوند. پارچه ها در رنگ های خاکستری تیره و سفید انتخاب می شوند.
 7. استفاده از نورپردازی مناسب: نورپردازی یکی از عناصر مهم در طراحی دکوراسیون داخلی پست مدرن است. استفاده از نورپردازی مناسب با نماهای دیواری، پنجره ها و سقف های بالا، افزایش احساس فضای بزرگ و وسیعی را ممکن می سازد.

طراحی داخلی پست مدرن

نکات کاربردی در چیدمان سبک پست مدرن

بیشتر عناصری که در چیدمان و دکوراسیون پست مدرن استفاده می شوند، بزرگ و حجیم هستند. بنابراین، برای نشان دادن هماهنگی و تعادل اشیا، بهتر است فضای دنج و راحتی ایجاد کنید. به عنوان مثال، استفاده از پارچه های خزدار می تواند یک گزینه بسیار مناسب باشد. در چیدمان پست مدرن، هیچ محدودیتی در انتخاب رنگ وجود ندارد. با این حال، توصیه می شود از رنگ پس زمینه‌های خنثی و رنگ‌های تیره برای اجزای مختلف استفاده کنید.

همچنین، می‌توانید از طرح‌های راه راه یا چهارخانه شده که در این سبک بسیار محبوب هستند، به عنوان روکش مبل، فرش، تابلو و میزهای مختلف استفاده کنید. استفاده از نقوش هندسی خاص، جلوه‌ی ویژه‌ای به فضای داخلی منزل شما می‌دهد، از اهمیت آن غافل نشوید.

هزینه طراحی داخلی پست مدرن

 1. مساحت معماری: اندازه و پهناو عمق فضا، تعداد اتاق ها و جنس بنا راه همه به طور غیر مستقیم از هزینه طراحی و اجرای آن تحت تأثیر قرار می دهد.
 2. میزان و نوع مصالح و تجهیزات: استفاده از مصالح و تجهیزات با کیفیت و مدرن، از جمله مصالح ساختمانی، کفپوش، درب و پنجره ها و تجهیزات نورپردازی و گرمایش و سرمایش، می تواند هزینه طراحی داخلی را افزایش دهد.
 3. سطح پیچیدگی طرح داخلی: پیچیدگی طرح داخلی پست مدرن، مانند استفاده از جزئیات مختلف، تنوع در کاربرد رنگ ها و الگوها، استفاده از الگوها و تزئینات ویژه می تواند هزینه طراحی را افزایش دهد. هر چه پروژه دارای سطح پیچیدگی بیشتری باشد، هزینه های طراحی نیز بالاتر خواهد بود.
 4. نیازهای ویژه: در مواردی که نیاز به نصب و تنظیم سیستم های ویژه مانند سیستم صوتی و تصویری، سیستم های هوشمند و تجهیزات امنیتی متفاوت است، هزینه های طراحی داخلی پست مدرن نیز بیشتر خواهد بود.

هزینه طراحی داخلی پست مدرن

کلام آخر

همانطور که میدانید دانستن نحوه و روش‌های چیدمان و دکوراسیون در زیبایی منزل شما تأثیر فراوان دارد. استفاده از رنگ‌های ملایم، تجهیزات مدرن، مبلمان ساده، نور کافی و استفاده از تجهیزات جدید و تکنولوژی مدرن از اصول مهم و اساسی طراحی دکوراسیون پست مدرن است.

با توجه به ماهیت دنیای مدرن، دکوراسیون پست مدرن به طور مداوم در حال تکامل است و دائماً با فناوری‌های جدید و مواد پیشرفته‌تر سازگار می‌شود. این سبک دکوراسیون از خلاقیت و طراحی خلاقانه پشتیبانی می‌کند و برای ایجاد فضای کارآمد و با جذابیت بیشتر استفاده می‌شود.

بازسازی ساختمان تجاری ،اداری و پزشکی

طراحی و ساخت باغ و ویلا

پروژه های ساختمان ونما

پروژه اداری و تجاری

پروژهای ساختمان مسکونی

پروزه ویلا و لند اسکیپ