بازسازی ساختمان

بازسازی شیک ساختمان های قدیمی

بازسازی ساختمان

بازسازی ساختمان فرسوده به طور عمومی به تعمیرات ساختمان و تغییرات در دکوراسیون داخلی یا نمای ساختمان اشاره دارد. در بسیاری از موارد، می‌توان از وام‌های بانکی برای انجام تعمیرات ساختمان فرسوده استفاده نمود. هنگامی که مسئله بازسازی ساختمان مطرح می‌شود، هدف اصلی ایمن سازی ساختمان و سپس زیباتر شدن آن است.

شرکت مهندسی خانه طلایی با سال‌ها تجربه در زمینه مرمت و اجرای دکوراسیون داخلی، در تمامی پروژه‌های خود، اصول صداقت و شفافیت را به عنوان اصول اساسی کار خود مطرح کرده است. با چندین سال سابقه و انجام چندین پروژه نوسازی در حوزه‌های مسکونی، اداری، تجاری و غیره در سراسر کشور، این شرکت تضمین‌گر ادعاهای خود می‌باشد. از طریق همکاری با اکیپ‌های تخصصی طراحی و اجرایی با تجربه و کارآزموده که به شکل انحصاری با این شرکت همکاری می‌کنند، مهندسی خانه طلایی موفقیت و کیفیت بالای طراحی داخلی و اجرای پروژه‌های شما را تضمین می‌کند.

09123622471

بازسازی ساختمان چیست؟

بازسازی ساختمان یک فرایند بلند مدت و پیچیده است که به کمک شرکت‌های مهندسی معماری و مهندسی عمران، می‌توان به خوبی انجام داد. مهندسین خانه طلایی یکی از شرکت‌های معتبر و معتبر در این زمینه است که به مشتریان خود خدمات متنوعی ارائه می‌دهد.

اصول بازسازی ساختمان

مراحل بازسازی ساختمان همراه با مهندسین خانه طلایی

آشنایی با ترتیب مراحل می‌تواند به افرادی که قصد نوسازی و تعمیرات در منزل خود دارند، کمک زیادی کند. با خواندن این مطلب و اطلاع از مراحل تعمیرات ساختمان‌های قدیمی و فرسوده، می‌توانید ابتدا تغییرات مورد نظر خود را اولویت‌بندی کرده و سپس به ترتیب از مهمترین موارد شروع کنید. به عنوان مثال، اگر نقصی در زیرساخت‌های خانه وجود داشته باشد، لازم است در اولین مرحله به تعمیر و تعویض آن‌ها بپردازید و سپس نوسازی فضای داخلی خانه را انجام دهید. این روند به شما کمک می‌کند تا مرمت خانه خود را به بهترین نحو و با موفقیت انجام دهید. بازسازی ساختمان شامل مراحل زیر می باشد:

1.بررسی فنی و معماری:

در این مرحله، تیم مهندسین و معماران شرکت، ساختمان را بررسی کرده و نیازهای کار را تعیین می‌کنند. این شامل بررسی سازه، سیستم‌های برقی و مکانیکی، نورپردازی و طراحی داخلی و خارجی می‌شود.

2.برنامه‌ریزی و طراحی:

بعد از بررسی نیازهای تعمیرات، تیم مهندسین و معماران شرکت، طرحی برای بازسازی ساختمان ارائه می‌دهند. در این مرحله، از نرم‌افزارهای مهندسی و معماری برای طراحی و مدلسازی استفاده می‌شود.

روش های بازسازی ساختمان

3.اجرا و ساخت:

پس از تایید طرح نوسازی، فرآیند ساخت و اجرا آغاز می‌شود. شرکت مهندسین خانه طلایی با استفاده از تجربه و دانش فنی خود، فرآیند این کار را به بهترین شکل انجام می‌دهد.

4.بازسازی داخلی:

پس از اتمام فرآیند ساخت ساختمان، شرکت مهندسین خانه طلایی به بازسازی داخلی ساختمان می‌پردازد. این شامل نورپردازی، طراحی داخلی، دکوراسیون و … می‌شود.

5.تحویل پروژه:

پس از انجام تمام مراحل کار، پروژه به مالک ساختمان تحویل داده می‌شود. با توجه به تخصص و تجربه شرکت مهندسین خانه طلایی در زمینه بازسازی ساختمان، این شرکت می‌تواند خدمات با کیفیتی را به مشتریان خود ارائه دهد.

تعریف بازسازی ساختمان

به مجموعه فعالیت هایی که یک ساختمان را قابل سکونت و استفاده مجدد می کند، نوسازی ساختمان می گویند. بازسازی ساختمان به صورت جزئی انجام می شود و به طور کلی در روش جزئی تنها بخشی از ساختمان مرمت می شود و در روش کلی تمام قسمت های ساختمان که می تواند بیرون یا داخل ساختمان باشد نوسازی می شود.

این کار علاوه بر احیای قسمت های آسیب دیده، به ظاهر نیز جان تازه ای می بخشد. این اقدام نیازی به هزینه های هنگفت برای بازسازی ساختمان ندارد و بسیار ارزان تر است.

گاهی اوقات این کار بدون در نظر گرفتن تمام نیازها و هزینه های کل پروژه و عدم برنامه ریزی صحیح انجام می شود و در نتیجه اشتباهات، صدمات و ضررهای زیادی از نظر مالی و همچنین کیفیت کار به همراه دارد. چه شد که تصمیم به این کار گرفتید؟ آیا مطمئن هستید که می خواهید برخی از قسمت های خانه خود را تغییر دهید و حاضرید برای آن هزینه کنید؟

ارزیابی دلایل تجدید ساختار بسیار مهم است، زیرا یک تصمیم عجولانه و غیر منطقی می تواند آسیب بزرگی به بار آورد.

 بازسازی ساختمان

دلیل بازسازی ساختمان های فرسوده چیست؟

در واقع مرمت یک ساختمان فرسوده بسیار اهمیت دارد، زیرا اگر به آن توجه نشود، ممکن است زندگی ساکنان آن ساختمان در معرض خطر قرار گیرد. ساختمان‌های قدیمی و فرسوده به شدت ناامن هستند.

همانطور که گفته شد، در اکثر موارد، بازسازی ساختمان ممکن است هزینه‌های کمتری داشته باشد نسبت به تعویض و جابجایی خانه؛ اما با توجه به میزان آسیب و فرسودگی، هزینه این کار ممکن است بسیار بیشتر از تعویض خانه شود.

ساختمان‌های فرسوده به دلیل نوسازی به طور کلی تخریب می‌شوند. یکی از دلایل رایج تخریب ساختمان‌ها، تبدیل یک خانه قدیمی با حیاط به چندین طبقه آپارتمان نوساز است. رعایت اصول ایمنی و تقویت در برابر زلزله و خطرات طبیعی و محیطی نیز از دلایل دیگر مرمت در مناطق بافت فرسوده می‌باشد.

بازسازی پذیرایی

چه بخش‌هایی از ساختمان نیاز به تعمیرات دارند؟

ساختمان‌ها برای حفظ استقامت و استفاده طولانی‌مدت، نیاز به تعمیرات دقیق دارد. بدون شک، اگر هر نشانه‌ای از ترک یا خرابی جزئی را جدی بگیریم، نیاز به هزینه و زمان زیادی برای ترمیم نخواهیم داشت. بخشی از تعمیرات ساختمان علاوه بر اجزای قابل مشاهده بیرونی، به بخش‌های داخلی نیز اشاره دارد، از جمله سیستم لوله‌کشی یا سیستم گرمایشی. نقص ابتدایی در این بخش از ساختمان ممکن است با چک کردن شیرآلات، هدررفتن آب یا افزایش قبض آب نمایان شود.

بازسازی ساختمان قدیمی

تخریب و بازسازی ساختمان‌های قدیمی به چه منظوری انجام می‌شود؟

تخریب و نوسازی خانه‌های قدیمی جهت بهبود، امروزه نسبت به گذشته بیشترین اهمیت را دارد. تخریب و مرمت دو فرآیند کاملاً متفاوت هستند و دارای قوانین و فرآیندهای مجزا می‌باشند.

عملیات تخریب و نوسازی خانه‌های قدیمی عمدتاً بر روی ساختمان‌های فرسوده انجام می‌شود که امکان تعمیرات کیفیتی ندارند. در حالی که در بازسازی، نیاز به تخریب کلی ساختمان نیست و اسکلت اصلی ساختمان قدیمی حفظ می‌شود. با این حال، برای افزایش مقاومت و عمر مفید بنا، تعمیرات و مرمت در بخش‌هایی از تاسیسات اجرا می‌شود.

هرچند تخریب و تبدیل خانه‌های قدیمی به برج‌های چندطبقه نسبت به نوسازی بیشتر مورد توجه قرار گرفته است، اما هنوز هم افرادی وجود دارند که از زندگی محدود در آپارتمان‌ها به گریز کرده و نوسازی خانه‌های زیبا و قدیمی خود را به جای تخریب آن ترجیح می‌دهند.

بازسازی ساختمان فرسوده

نوسازی با بازسازی چه تفاوتی دارد؟

نوسازی به معنای ایجاد فرآیند و ظاهر جدید برای بهبود وضعیت داخلی ساختمان است. این امکان را فراهم می‌کند تا بخشی از خانه یا محیط کار تغییر کند. فرآیند نوسازی ممکن است شامل اضافه کردن دیوار، برداشتن تیغه یا آینه از دیوار، تغییر مدل اتاق‌ها، افزودن یک اتاق جدید به ساختمان یا حتی اضافه کردن یک دوش به وان حمام باشد.

ایجاد و تغییر دکوراسیون آشپزخانه، تعویض کابینت‌ها یا تغییر در دکور داخلی نیز بخشی از فرآیند نوسازی می‌شود. این کاراز لحاظ هزینه اغلب ارزان‌تر از بازسازی است. این بسته به پروژه موردنظر شما است که کدام اجزا را می‌خواهید تغییر دهید تا با کمترین هزینه، خانه‌تان را نو کنید.

اولین گام برای بازسازی ساختمان چیست؟

در مرحله اول بازبینی، ضروری است که بدانید چه تغییراتی باید در محیط خانه، اداره، مطب یا مغازه ایجاد کنید تا بدون تأثیر بر فوندانسیون کلی ساختمان، مکان مورد نظر خود را به بهترین شکل ممکن تبدیل کنید. همچنین تصمیم‌گیری لازم است که آیا این کار توسط شما انجام شود یا از خدمات شرکت‌های دکوراسیون و خدمات مرتبط استفاده شود.

اگر دارای مهارت‌های بنایی و معماری هستید، می‌توانید خودتان اقدام به انجام این کارها کنید و در برخی هزینه‌ها صرفه جویی کنید. اما اگر اطلاعات کافی ندارید، بهتر است با شرکت‌های معتبر یا سایت‌های ارائه‌دهنده خدمات طراحی و نوسازی مشورت کنید. این شرکت‌ها با ارائه نقشه کلی و برآورد هزینه می‌توانند به بهبود و ارائه یک پروژه حرفه‌ای و بدون نقص کمک کنند.

بازسازی ساختمان فرسوده

بازسازی چه تاثیری برساختمان دارد؟

بازسازی ساختمان‌ها منجر به تغییر رنگ و بوی آن‌ها می‌شود و با زندگی مدرن و امروزی هماهنگ می‌شوند. برای نوسازی، لازم است استانداردهایی را رعایت کنید تا فرآیند انجام کار به درستی صورت گیرد و هیچ مشکلی در طی اجرا برای شما پیش نیاید. استانداردهای ابتدایی باید حتماً شامل بیمه در زمان تعمیرات باشد.

بازسازی ساختمان های فرسوده

بازسازی نمای خارجی ساختمان

علاوه بر تعمیرات داخلی ساختمان، باید با تغییرات و مرمت اصولی و اساسی از نمای خارجی ساختمان آغاز شود. ممکن است نمای خانه شما قدیمی باشد و بیشترین نیاز به بازسازی نما معمولاً در خانه‌هایی است که دیوارهای خارجی آن‌ها از آجر یا سرامیک ساخته شده‌اند. نمای آجری با گریه و استفاده از سیمان در فاصله‌های آجرها، یک ظاهر نامنظم و قدیمی به ساختمان می‌بخشد. تعویض نما و استفاده از جنس‌های مختلف نما مانند سنگ رومی یا نماهای کامپوزیت، می‌تواند علاوه بر ایجاد تغییرات زیبایی، ارزش ملک شما را نیز افزایش دهد.

مهمترین عوامل در بازسازی ساختمان

بازسازی ساختمان خود دارای انواع مختلفی است که به دو دسته عمده تقسیم می‌شود: ساختمان‌های عمومی و ساختمان‌های مسکونی. هر یک از این دسته‌ها دارای عوامل موثر و استانداردها و ضوابط خاص خود هستند. اگر شما قصد دارید ملک مسکونی خود یا ساختمان و دفتر کار خود را مرمت یا نوسازی کنید، بهتر است از خدمات یک طراح داخلی یا کارشناس استفاده کنید تا بهترین راهکارها را برای شما پیشنهاد دهند.
در بازسازی ساختمان، عوامل بسیاری نقش دارند که نهایتا نوع بازسازی ساختمان را تعیین می‌کنند. در این مقاله به بررسی این عوامل و معیارها خواهیم پرداخت. لطفا همراه ما باشید تا اطلاعات بهتری را در اختیار داشته باشید.

1- قدمت(سن) سازه در بازسازی

سن سازه بسیار مهم است. اگر سازه بسیار قدیمی است، ابتدا باید زیرساخت را در نظر گرفت.

2- سلیقه کارفرما در بازسازی

همچنین بسته به خواست کارفرما می توان تغییراتی در دیوارها و قسمت های مختلف ساختمان ایجاد کرد. مثلاً ممکن است کارفرما بخواهد یکی از دیوارها را بردارد و فضای بیشتری داشته باشد، بنابراین مجری باید به تشخیص کارفرما (در صورتی که دیوار باربر نباشد) عمل کند.

لازم به ذکر است که برخی از کارهای انجام شده در نوسازی ساختمان نیاز به مجوز دارد. برای اینکه بدانید یک مجوز چه نیازی دارد، با مراجعه به بخش “تماس” از کارشناسان ما مشاوره بگیرید.

بازسازی ساختمان

انواع بازسازی ساختمان

در ادامه به تفاوت های کاربری اداری و ساختمان های مسکونی اشاره می کنیم.

بازسازی ساختمان اداری

در این نوع پروژه ها در صورتی که سازه ساختمان بسیار قدیمی بوده و تجهیزات و امکانات مدرن را نداشته باشد، به گونه ای انجام می شود که پس از اتمام کار به تمامی امکانات و تجهیزاتی که یک نیازهای ساختمان جدید و مدرن .

شاید تجهیزاتی که قبل از شروع کار وجود داشت بتواند پاسخگوی نیاز کارفرما باشد اما تجهیزات جدید می تواند سهولت کار و رفاه بیشتر کارکنان و مشتریان را به همراه داشته باشد به عنوان مثال در مرمت از وسایل گرمایشی و سرمایشی جدید استفاده می شود. که از کیفیت و کارایی بالاتری نسبت به سیستم های قدیمی برخوردار هستند. همچنین هر کارمندی می تواند یک پارتیشن به عنوان دفتر کار خود داشته باشد که بازده کاری را بسیار افزایش می دهد.

بازسازی

بازسازی ساختمان مسکونی

در مورد ساختمان های مسکونی می توان گفت که فقط کارهای نوسازی انجام می شود و تجهیزات و امکانات تغییر محسوسی نمی کند، مگر اینکه کارفرما درخواست کند تجهیزات مورد استفاده در سازه به روز و جدید شود.

در بازسازی ساختمان مسکونی بیشتر به جنبه های زیباسازی توجه می شود، اما در ساختمان اداری همانطور که گفته شد علاوه بر زیبایی به نوسازی و ارتقاء تجهیزات نیز توجه ویژه ای می شود تا بازده کاری کارکنان افزایش یابد.

 بازسازی ساختمان

بازسازی ساختمان تجاری

کار در ساختمان های تجاری قدیمی بسیار خطرناک است و هرگونه سهل انگاری خسارات جبران ناپذیری را به همراه خواهد داشت. متاسفانه در ساختمان های تجاری قدیمی شاهد اتفاقات زیادی بوده ایم. در جریان این حوادث خسارات جانی و مالی زیادی به مردم وارد شد. نمونه آن ساختمان پلاسکو است. بنابراین بهتر است از بروز چنین حوادثی جلوگیری شود.

ساختمان های تجاری از اجزای اساسی مجموعه شهر هستند و از اهمیت بالایی برخوردارند. بنابراین بهتر است قبل از اینکه آسیب بزرگی به ما وارد شود، کار را شروع کنیم. از طرفی مشتریان بیشتر به ساختمان های تجاری با ظاهری زیبا و شیک اهمیت می دهند، بنابراین تمامی هزینه های این فرآیند در محیط های تجاری چندین برابر سود خواهد بود.

طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی

مراحل مختلف بازسازی ساختمان 

-انتخاب نوع پوشش دیوار

در این مرحله بیشتر در مورد طراحی دکوراسیون داخلی گفته می شود. در مورد روکش دیوار گزینه های زیادی برای انتخاب وجود دارد. پانل های تزئینی سه بعدی، پوسترهای سه بعدی، روکش دیوار، سنگ های تزئینی، شیشه های تزئینی، کاشی ها و کاغذ دیواری های آلومینیومی و بسیاری گزینه های دیگر از جمله گزینه هایی هستند که می توانید انتخاب کنید. در این مرحله می توانید بهترین نوع دیوارپوش را برای خانه خود انتخاب کنید.

 بازسازی ساختمان

-نحوه چیدمان و طراحی خانه

 مهم نیست که چقدر برای بازسازی فضای داخلی خانه خود هزینه کرده اید، این هزینه زمانی ارزشمند است که با چیدمان و طراحی داخلی خانه شما ترکیب شود و خانه شما را زیباتر کند. برای این منظور، زمانی کهاین کار را انجام می دهید، باید طراحی و طراحی دکوراسیون داخلی جدید و زیبا را در نظر بگیرید. به یاد داشته باشید که طراحی خلاقانه بسیار مهم است. بنابراین باید زمان بیشتری را برای آن برنامه ریزی کنید. برای این منظور باید طرح های مختلف و سبک های متفاوتی را با توجه به اتاق در نظر بگیرید.

برخی از پروژهای گروه معماری خانه طلایی

-رنگ آمیزی دیوارها و سقف

در این مرحله از کار باید توجه داشته باشید که چه نوع طراحی و نقاشی به سلیقه و نظر شما نزدیکتر است. اگرچه کارفرمایان در ایران معمولا زیبایی و سادگی رنگ سفید را به طرح های دیگر ترجیح می دهند، اما امروزه رنگ های قرمز، آبی و سبز نیز در معماری مورد استفاده بسیاری از افراد قرار می گیرد. اما همچنین انتخاب رنگ ساختمان در بازسازی فضای داخلی خانه از آن دست مواردی است که کاملا به سلیقه شخصی شما بستگی دارد.

-بازسازی کف

 پس از انجام اصولی و صحیح مراحل فوق، باید یک نوع کفپوش را برای منزل خود انتخاب کنید، در نظر داشته باشید که هر نوع طبقه مشتری منحصر به فرد خود را دارد.

 بازسازی ساختمان

بازسازی آشپزخانه

به گفته معماران، آشپزخانه قلب خانه است و معمولا زنان ایرانی بیشتر وقت خود را در این اتاق می گذرانند و آشپزخانه نقش بسزایی در زیبایی طراحی داخلی خانه دارد. مخصوصاً امروزه که آشپزخانه ها باز هستند، بیشتر به چشم می آیند. بازسازی آشپزخانه امروزی شامل تعویض کابینت، تخریب دیوارها، خراب کردن طاق ها و ربات های قدیمی، نوسازی و یا حتی جابجایی لوله کشی، کفپوش، کاشی کاری بین کابینت ها و غیره در صورت لزوم می باشد.

و به یاد داشته باشید که برای تعویض کابینت اگر از طرفداران سبک کلاسیک هستید، کابینت ممبران و اگر طرفدار سبک مدرن هستید ویترین را پیشنهاد می کنیم.

نکات مهم در بازسازی آشپزخانه:

 • بازسازی کمد یا درب کمد
 • با ابزار و تجهیزات جدید و مدرن
 • بازسازی کف آشپزخانه
 • تعیین ارتفاع کابینت ها به مصلحت
 • یک پیشخوان زیبا برای ورودی آشپزخانه درست کنید
 • استفاده از ساختار جزیره ای
 • مطابقت با سایر قسمت های خانه
 • استفاده از کناف در سقف آشپزخانه
 • بازسازی تاسیسات و شیرآلات
 • تعیین بهترین مکان برای تجهیزات
 • بازسازی حمام و سرویس بهداشتی

بازسازی ساختمان

بازسازی سرویس بهداشتی

هنگام بازسازی سرویس بهداشتی، ابتدا باید اولویت داده شود. برخی از رایج ترین مراحل انجام شده در مرمت حمام و سرویس بهداشتی عبارتند از عایق کاری دیوار و کف، لوله کشی و تعمیرات لوله کشی، رنگ آمیزی دیوارها و تعویض کاشی. تعویض شیرآلات، نوسازی تهویه این مکان ها، حاشیه سازی کاسه توالت و طراحی مجدد قفسه ها و … می باشد. البته لازم به ذکر است که این اتاق ها باید با عناصر ارزان قیمت تزیین شوند، مثلاً برای زیباسازی فضای داخلی سرویس بهداشتی می توان از گلدان، حوله و فرش مناسب استفاده کرد و زیبایی و ظرافت خاصی به آن اضافه کرد. 

برآورد هزینه بازسازی ساختمان چطور انجام می‌شود؟

در مرحله نوسازی، برای برآورد هزینه تعمیرات یک خانه، از هزینه‌های دیگری که باید انجام دهید، مطمئن شوید. سپس یک لیست کامل از قسمت‌هایی که می‌خواهید در بازسازی خانه انجام دهید تهیه کنید. هزینه هر بخش را به صورت تقریبی برآورد کنید و همچنین زمان لازم برای اجرای هر کدام از این بخش‌ها را مشخص کنید. در این مرحله و مراحل دیگر، بهتر است با کارشناسان در این زمینه مشورت کنید. هزینه‌های این کار شامل هزینه‌های خرید مصالح، حمل و نقل زباله، تعمیرات، تغییر دکوراسیون، پیمانکاران، مجریان، کارگران و نیروهای حضوری در پروژه می‌شود.

هزینه مجریان عمدتاً به دو روش اصلی روزمزد و کنترات محاسبه می‌شود. در روش کنتراتی، پیمانکار به صورت کلی قیمتی برای انجام پروژه در نظر می‌گیرد و سعی می‌کند پروژه را به سرعت و بهترین شکل انجام دهد. در روش روزمزد، که برای پروژه‌هایی با متراژ کم استفاده می‌شود، دستمزد استاد کاران حرفه‌ای به صورت روزانه در نظر گرفته می‌شود.

کلام آخر 

بازسازی ساختمان یکی از کارهایی است که معمولاً در هر خانه‌ای ممکن است مورد نیاز باشد. حتی الآن که در خانه‌تان در حال استراحت هستید، احتمالاً نمی‌دانید که خانه‌تان نیاز به مرمت و نوسازی دارد. ساختمان‌ها نیز مانند هر موجود دیگری دچار کهولت سن و فرسودگی می‌شوند. بسیاری از مردم دلبسته به خانه‌های قدیمی خود هستند و حاضر به ترک محله و خانه‌شان نیستند.

بسیاری هم به دلیل استحکام بالای خانه‌های خود، حاضر به فروش یا تخریب آن نیستند. اما هر دو این گروه از مردم برای ادامه زندگی در ساختمان‌های قدیمی خود مجبور به اصلاح و مرمت آن هستند. از مسائل زیرساختی گرفته تا مسائل ظاهری مانند نقشه خانه، دیوارها و سقفها، دکوراسیون، تیم حرفه‌ای مهندسین خانه طلایی مراقب انجام تمامی مراحل از صفر تا صد می‌شود.

این تیم با ارائه طرح و نقشه اولیه، برآورد دقیق هزینه در ابتدای کار، اجرای تاسیسات مکانیکی و برقی، و انجام تمامی مراحل عملیات ساخت در خدمت مشتریان عزیز می‌باشد.

در هر صورت برای انجام تعمیرات و کارها در مدت زمان معین و در حدود تعیین شده، داشتن تجربه و در برخی موارد اخذ مجوز ضروری است، زیرا در صورت عدم رعایت قوانین، باید کارها را به پایان برسانید یا تخریب کنید که باعث هدر رفتن پول و زمان زیادی می شود.

 09120727426

09123622471

بازسازی ساختمان تجاری ،اداری و پزشکی

طراحی و ساخت باغ و ویلا

پروژه های ساختمان ونما

پروژه اداری و تجاری

پروژهای ساختمان مسکونی

پروزه ویلا و لند اسکیپ