طراحی داخلی رستوران :برای افرادی که قصد راه اندازی یک رستوران را دارند، علاوه بر یک منوی عالی، زیبایی شناسی رستوران نیز باید مورد توجه قرار گیرد. یکی از دلایل اصلی شکست بسیاری از رستوران ها با وجود داشتن غذاهای عالی، عدم توجه به طراحی دکوراسیون داخلی رستوران است. 

طراحی داخلی رستوران 

وقتی در یک رستوران غذا می خوریم .لذت بردن از غذا فقط به خوب بودن غذا مربوط نمی شود بلکه فضای داخلی رستوران هم در این تجریه خوب نقش ایفا می کند.دانستن چگونگی ایجاد محیطی که مکمل منو و معماری داخلی فضا باشد، کار ساده ای نیست.

از تعریف مبلمان رستوران گرفته تا انتخاب پالت رنگ و طرح نور، تیم طراحی داخلی ما توصیه های خود را همراه با تفسیر روشنگربا شما به اشتراک می گذارد. 

طراحی داخلی رستوران

طراحی داخلی رستوران

10 نکته برای طراحی داخلی رستوران

طراحی داخلی رستوران کلید جذب مشتری است. باید مانند آهنربایی برای مهمانان(مشتری) باشد و به آن ها نوید یک تجربه خوردن یک غذا خوب همراه با لذ ت  و حسی استثنایی را بدهد. بنابراین اگر به تازگی یک رستوران خریده‌اید یا میخواهید از صفر شروع بساخت کنبد، در اینجا نکاتی در مورد نحوه طراحی داخلی رستوران بیان شده است:

1. یک طرح چیدمان ایجاد کنید

قبل از ایجاد هر نوع تغییر فیزیکی، مهم است که یک طرح چیدمان ایجاد کنید. طرح چیدمان باید در مورد مکان، اندازه و چیدمان مبلمان به شما ایده بدهد. به عنوان مثال، شما می خواهید دستشویی در کنار و آشپزخانه در پشت باشد. علاوه بر این، شما می خواهید فضای نزدیک پنجره ها را به حداکثر برسانید. باید مسیرهای روشنی هم برای مشتریان و هم برای سرورها وجود داشته باشد.

2.  ایجاد یک ورودی جذاب 

یکی از راه‌های جذب مشتری به رستوران، داشتن یک ورودی است که چشم‌نواز باشد. ورودی باید منحصر به فرد، درجه یک و جذاب باشد. نام رستوران باید پررنگ و از جاده قابل مشاهده باشد. اطمینان حاصل کنید که ورودی با موضوع رستوران مطابقت دارد. به عنوان مثال، اگر در حال سرو غذای هندی هستید، در ورودی می توانید تصاویری رنگارنگ و تزئینی از ادویه ها و گیاهان داشته باشد. اما اگر غذاهای دریایی سرو می کنید، ممکن است بخواهید از ورودی با مضمون آب، اقیانوس استفاده کنید. 

3. تمرکز بر جمعیت

 هنگام برنامه ریزی برای طراحی رستوران، مشتریان را در نظر بگیرید. برای مثال، اگر دانشجویان و نوجوانان را هدف قرار می‌دهید، ممکن است بخواهید از رنگ‌های روشن و جسورانه، با کاغذ دیواری‌های مبتنی بر موسیقی و مبلمان سبک استفاده کنید. نوار گوشه باید دارای تزئینات با ویژگی های نورپردازی باشد. از طرف دیگر، اگر افراد تجار را هدف قرار می دهید، پس طراحی را مدرن، تمیز و شیک نگه دارید. از مبلمانی با رنگ روشن با صندلی های ضیافتی استفاده کنید. مبلمان باید جذاب و مرتب به نظر برسند.

4. طراحی نورپردازی

هنگامی که صحبت از یک رستوران می شود، نورپردازی حیاتی است و باید ترکیبی از نور الکتریکی و طبیعی را برای ایجاد یک اثر تسکین دهنده داشته باشد. علاوه بر این، رنگ‌های روشن مناسب مهم هستند. زیرا بر خلق و خوی و احساسات انسان تأثیر می‌گذارند. اطمینان حاصل کنید که نورها می توانند برای مطابقت با فضا، رنگ ها و زمان روز قابل تنظیم باشند. به عنوان مثال، برای وعده های غذایی آخر شب، ممکن است بخواهید یک نور رومیزی در یک اتاق نیمه تاریک در نظر بگیرید تا حسی از عاشقانه و صمیمیت را القا کند.

طراحی داخلی رستوران

طراحی داخلی رستوران

5.استفاده از رنگ ها 

از آنجایی که رنگ تاثیر عمده ای بر خلق و خو دارد و بر تصمیم گیری تاثیر می گذارد، از رنگ های چسبنده یا کسل کننده خودداری کنید. از رنگ هایی استفاده کنید که رستوران را بزرگ و روشن می کند. در رستوران‌های خانوادگی، از رنگ‌های پاستلی ملایم استفاده کنید و اطراف نوار را به رنگ‌های زنده‌تر تغییر دهید. به طور کلی رنگ ها باید با تم رستوران و مشتری هماهنگ شوند. 

6. در نظر کرفتن سبک های 

برای کاهش یکنواختی، از ترکیبی از میزها برای نشستن استفاده کنید اما در عین حال به خواسته ها، نیازها و حریم خصوصی مشتری توجه کنید. همچنین مطمئن شوید که چیدمان مبلمان مانع حرکت مشتری یا سرور نمی شود.

7. نصب سیستم استریو (صوتی)

 موسیقی یک ویژگی ضروری در یک رستوران است. موسیقی برای تمام افراد جذاب است و موسیقی مناسب مشتریان را به خوردن بیشتر تشویق می کند. نوع موسیقی به موضوع کلی رستوران بستگی دارد. به جای اینکه یک بلندگو موسیقی را به صدا درآورد، جدیدترین سیستم استریوی هنری را نصب کنید که موسیقی ملایم را از مکان‌های مختلف رستوران پخش می‌کند.

طراحی داخلی رستوران

طراحی داخلی رستوران

8. طراحی سرویس بهداشتی 

 در طول طراحی یک رستوران، سرویس بهداشتی اغلب نادیده گرفته می شود، اما مطمئن باشید که یکی از حیاتی ترین زمینه های کسب و کار شما است. شما می خواهید بازدید از سرویس بهداشتی را به یک تجربه خوشایند تبدیل کنید، نه چیزی که مشتری باید از آن وحشت داشته باشد. سرویس بهداشتی نه تنها باید بزرگ و روشن باشد، بلکه باید به راحتی تمیز شود. شما می خواهید سرویس بهداشتی شما بوی تازگی و بدون بو داشته باشد. یک سرویس بهداشتی کثیف و کثیف تضمینی است که مشتری برنمی گردد حتی اگر از گوردون رمزی دعوت کنید تا برای شما غذا بپزد.

طراحی داخلی رستوران

طراحی داخلی رستوران

9. طراحی آشپزخانه

آشپزخانه قلب رستوران شماست و اینجاست که باید تلاش زیادی برای طراحی آن انجام دهید. به جای ایجاد شلوغی به سراغ آشپزخانه اپن کانسپت بروید. از این رو بهتر است ازپنجره شیشه ای استفاده کنید تا مشتریان شما بتوانند ببینند  که داخل آشپزخانه چه اتفاقی می افتد. آشپزخانه را روشن، دارای تهویه مناسب و جادارطراحی کنید. کارکنان باید فضای کافی برای آشپزی، راه رفتن و نظافت داشته باشند.

10. طراحی کفیوش 

در نهایت کفپوش را فراموش نکنید. گزینه های زیادی برای کفپوش برای رستوران وجود دارد اما باید ویژگی های زیر را در نظر بگیرید:

1.ایمن : 

شما می خواهید کفپوش غیر لغزنده باشد. بنابراین مهم نیست از چه ماده ای استفاده می کنید، یک پوشش ضد لغزش اضافه کنید.

2.سر و صدا : 

سر و صدا یک مشکل رایج در رستوران ها است، بنابراین باید از کفپوش هایی استفاده کنید که می توانند صدا را جذب کرده و صدا را کاهش دهند. دو گزینه خوب شامل بتن و فرش است. همچنین، ممکن است بخواهید پانل های میرایی صدا را روی دیوارها و سقف نصب کنید

3.دوام : 

به دلیل ترافیک پا و ریختن مواد غذایی، کفپوش در اکثر رستوران ها به سرعت دچار سایش و پارگی می شود. برای جلوگیری از تعویض کفپوش هر چند سال یکبار، نصب کفپوش چوبی را در نظر بگیرید زیرا بادوام، مقاوم در برابر سایش و زیبایی است.

4.تعمیر و نگهداری : 

همه رستوران ها روی طبقات غذا و آب ریخته می شوند، بنابراین شما می خواهید کفپوش هایی که به راحتی تمیز و نگهداری شوند. فرش ها می توانند لکه ها را بپوشانند اما تمیز کردن آنها دشوار است. تمیز کردن چوب سخت نسبتاً آسان است، اما برای حفظ زیبایی به اپیلاسیون و پرداخت منظم نیاز دارد. گزینه سوم بتن است که تمیز کردن آن بسیار آسان است، در برابر سایش مقاوم است و نیاز به نگهداری کمی دارد.

5.هزینه : 

خوشبختانه گزینه های مقرون به صرفه زیادی برای کفپوش رستوران وجود دارد که از سنگ، فرش، لمینت گرفته تا چوب های عجیب و غریب را شامل می شود. 

درنهایت

طراحی داخلی رستوران باید با دقت و با یک طرح چیدمان شروع شود. فضای آشپزخانه نباید قربانی شود زیرا قلب رستوران است. سرویس بهداشتی باید در اولویت قرار گیرد زیرا می تواند مشتریان را جلب کند. موضوع رستوران را بر اساس جمعیت شناسی مشتری خود انتخاب کنید و این باعث افزایش جذب مشتر بطور مجدد می شود. 

بازسازی ساختمان تجاری ،اداری و پزشکی

طراحی و ساخت باغ و ویلا

پروژه های ساختمان ونما

پروژه اداری و تجاری

پروژهای ساختمان مسکونی

پروزه ویلا و لند اسکیپ