بازسازی و دکوراسیون آشپزخانه کوچک

دکوراسیون آشپزخانه کوچک

اگر به دنبال چیدمان و دکوراسیون آشپزخانه کوچک خود، مدل های ترند کابینت و ایده برای فضای کم مخصوص آشپزخانه‌های کوچک هستید و دوست دارید آشپزخانه خود را زیباتر نشان دهید با ما همراه باشید. اکثر خانم‌ها بیشترین وقت خود را داخل آشپزخانه می‌گذرانند و دوست دارند فضای آشپزخانه بسیار زیباتر، دلنشین و آرامش بخش باشد البته سبک‌های متنوعی وجود دارد که بسته به سلیقه شخصی شما ‌توان در چیدمان و انتخاب وسایل به شما کمک زیادی بکند.

شرکت مهندسی خانه طلایی با تجربه موفق اجرای چندیدن پروژه موفق طراحی داخلی خانه، بازسازی و دکوراسیون آشپزخانه، بهترین خدمات دکوراسیون خانه را در تهران ارائه می دهد. با کارشناسان مشاوره رایگان داشته باشید.

صفر تا صد بازسازی خانه و دکوراسیون آشپزخانه


09123622765


09123622471

چیدمان کابینت مخصوص آشپزخانه‌های کوچک با فضاهای کم پیشنهاد ما برای انتخاب تم و رنگ فضای آشپزخانه‌های کوچک، استفاده از رنگ‌های روشن است. زیرا باعث می‌شود فضا بسیار دلبازتر، زیباتر و بزرگتر نشان داده شود. سبک‌های متنوعی برای انتخاب وسایل و انتخاب سبک کابینت وجود دارد. سبک‌های مانند دکوراسیون مدرن, دکوراسیون کلاسیک, فانتزی و سایر این موارد…

این مقاله میتواند راهنمای شما برای جدیدترین طراحی‌ها و مدل‌های دکوراسیون آشپزخانه کوچک باشد. دقت داشته باشید که وقتی اسم فضای آشپزخانه‌های کوچک به ذهنتان می‌رسد برای چیدمان و انتخاب وسایل باید این را در ذهن خود مدام مرور کنید و شعار ما این است که باید از کمترین فضا، بیشترین استفاده را بهرمند شویم.

دکوراسیون آشپزخانه کوچک در تهران

مزایای دکوراسیون آشپزخانه‌ کوچک

اینکه متراژ خانه شما بزرگ باشد یا کوچک، تفاوتی زیادی ندارد. شما می‌توانید در هر متراژی، یک آشپزخانه‌ کوچک برای خانه خود در نظر بگیرید. یک آشپزخانه کوچک به همراه دکوراسیون داخلی آن، مزایایی دارد که عبارت است از:

1- صرفه‌جویی در هزینه: با کوچک شدن فضا، هزینه‌هایی که قرار بود برای رنگ‌آمیزی یا طراحی دکوراسیون و یا خرید انواع کابینت بپردازیم، کاهش پیدا می‌کند. هرچقدر فضای آشپزخانه کمتر شود، قطعاً هزینه‌های اضافی نیز کاهش پیدا می‌کند و آشپزخانه به اصلی‌ترین بخش‌هایی که نیازمند است، اختصاص پیدا می‌کند.

2- استفاده مفید از فضا: می‌توان در کنار آشپزخانه‌ کوچک خود، یک آشپزخانه‌ مخفی یا انباری مثل لاندری روم هم داشت تا فضای بیشتری به آشپزخانه اضافه شود. اما با این وجود، یکی از اصلی ترین مزیت‌های آشپزخانه‌های کوچک این است که از حداقل فضا، بیشترین استفاده می‌شود. با انتخاب این مدل طراحی داخلی آشپزخانه، میتوان فضای بیشتری برای اتاق خواب و اتاق پذیرایی داشت.

3-دسترسی راحت تر: مثلث کار را در اشپزخانه که به خاطر دارید. باید اجاق گاز، یخچال و سینک ظرفشویی در نزدیکی هم قرار بگیرند تا مثلث کار کامل شود. در آشپزخانه‌های کوچک به دلیل فیزیک محیط، مثلث کار در ایده‌آل‌ترین حالت ممکن قرار میگیرد. پس شما به راحتی می‌توانید به ارکان اصلی مثلث کار دسترسی داشته باشید.

4- چیدمان ساده‌تر: هرچقدر فضای کمتری داشته باشید، چیدمان نیز ساده‌تر می‌شود. البته نباید خیلی ساده از طراحی دکوراسیون آشپزخانه‌های کوچک بگذرید زیرا با کوچک شدن فضا، تنوع استفاده از المان‌های مختلف از شما گرفته می‌شود. میبایست از لوازمی برای چیدمان آشپزخانه استفاده کنید که با ابعاد آن متناسب باشد.

5- نوردهی بهینه‌تر: آشپزخانه‌های کوچک اغلب مشکل نوردهی نیز دارند. نور طبیعی در چنین آشپزخانه‌هایی بسیار کم است و به همین علت باید از نورهای مصنوعی هم استفاده کرد. به دلیل کوچک بودن فضای آشپزخانه، کار نورپردازی خیلی ساده‌تر و بهینه‌تر خواهد بود. زیرا در مکان‌هایی که به نور بیشتری نیاز داریم، کاملا مشخص هستند.

دکوراسیون آشپزخانه کوچک لاکچری

بازسازی ساختمان، طراحی داخلی، معماری و دکوراسیون داخلی همراه با مهندسین خانه طلایی


تماس با کارشناسان


مشاوره رایگان تلفنی

نوسازی و بازسازی آشپزخانه کوچک

جدیدترین دکوراسیون آشپزخانه کوچک آپارتمانی بدون میز نهارخوری:

داشتن یک چیدمان خوب و پر انرژی می تواند حس بهتری را به محیط خانه بدهد. تقریبا این روزها اکثر خانه ها آپارتمانی شده اند و دیگر آن فضای آشپزی که در قدیم بود را ندارند. به همین دلیل بیشتر از نیمی از این خانه ها دارای آشپزخانه های کوچک هستند. ما در این مطلب قصد داریم تا به شما بگوییم که چگونه بدون ایجاد یک فضای جدید آشپزخانه خود را بزرگ تر نشان دهید و نیز نکات کلیدی دیگری که در زیبایی و کاربردی تر شدن آشپزخانه شما تاثیر دارد را خواهیم گفت.

قیمت بازسازی آشپزخانه کوچک

دکوراسیون کابینت آشپزخانه کوچک:

یکی از مهم ترین قسمت های یک آشپزخانه کوچک، کابینت است. برای بزرگ تر جلوه دادن دکوراسیون آشپزخانه کوچک به جای استفاده از درب های ام دی اف، بهتر است از درهای شیشه ای استفاده کنید. استفاده از درهای شیشه ای عمق دید را بیشتر می کند و آشپزخانه بزرگ تر نشان داده میشود. اما باید به این نکته نیز توجه داشته باشید که داخل کابینت آشپزخانه زیادی شلوغ و همچنین نامرتب نباشد.

کابینت ها همواره مهم ترین اجزاء در هر آشپزخانه ای به حساب می آیند و علاوه بر این کابینت ها فضای زیادی از یک آشپزخانه را اشغال می کنند؛ از این جهت انتخاب طرح و رنگ کابینت آشپزخانه از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. کابینت های بلند قد که شبیه کمد هستند برای فضای آشپزخانه های کوچک می توانند انتخاب مناسب و ایده آلی باشند؛ زیرا این مدل کابینت ها فضای زیادی برای چیدن وسایل آشپزخانه در اختیار شما قرار می دهند.

توجه داشته باشید که برای جلوگیری از شلوغ به نظر رسیدن دکوراسیون آشپزخانه کوچک بهتر است وسایل را تا جایی که امکان دارد درون کابینت ها قرار دهید و از چیدن وسایل اضافی روی سطح کابینت ها خودداری نمایید تا فضای آشپزخانه مرتب و منظم تر به نظر برسد.

اگر تمایل دارید فضای آشپزخانه های کوچک، بزرگ تر به نظر برسند بهتر است درب کابینت ها را شیشه ای انتخاب کنید تا فضای بیشتری از آشپزخانه قابل رویت باشد. همچنین اگر رنگ کابینت ها و دیوارها شبیه یکدیگر باشند، مرز بین دیوار و کابینت از بین می رود و فضای آشپزخانه بزرگ تر به نظر می رسد.

اهمیت دکوراسیون آشپزخانه کوچک

برای بزرگ تر به نظر رسیدن دکوراسیون آشپزخانه کوچک همچنین می توانید رنگ کابینت ها را از بین رنگ های روشن مانند سفید و کرم و … انتخاب کنید. اگر فضای کابینت ها برای چیدن وسایل آشپزخانه کم بود می توانید به جای اینکه وسایل را روی کابینت ها و یا اپن و یا کانتر قرار دهید.

قفسه های دیواری را روی قسمتی از دیوار آشپزخانه نصب کنید و وسایل آشپزخانه نظیر قابلمه های براق، تابه ها، سرویس قاشق و چنگال، سروس ادویه جات، آثار هنری، گلدان های طبیعی و یا مصنوعی و همچنین ظروف تزیینی زیبا را روی این قفسه ها بچینید و از این طریق جلوه بصری آشپزخانه کوچک را افزایش داد. توجه داشته باشید که ظروف و آثار تزیینی که دارای رنگ های شاد و نیروبخش هستند، می توانند به دکوراسیون آشپزخانه کوچک احساس زندگی و نشاط بیشتری ببخشند.

دکوراسیون آشپزخانه کوچک جدید

جزیره در دکوراسیون آشپزخانه کوچک

در آشپزخانه های کوچک بهتر است کابینت ها یکسره کنار هم نصب شوند و مرزی بین کابینت ها وجود نداشته نباشد. این یکسره بودن کابینت ها فضای آشپزخانه را بزرگ تر نشان می دهد. درست است که کابینت جزیره ای بیشتر برای فضای بزرگ در نظر گرفته می شود؛

اما گذاشتن یک کابینت جزیره ای کوچک در آشپزخانه هم می تواند تعداد کابینت ها را افزایش دهد و همچنین می تواند به عنوان میز کاربرد داشته باشد. در طراحی کابینت آشپزخانه از دستگیره و یراق آلات ظریف استفاده کنید. استفاده کردن از یراق آلات ضخیم برای آشپزخانه های کوچک مناسب نیستند و زیبایی آشپزخانه را از بین میبرند.

طراحی نورپردازی آشپزخانه کوچک

تنظیم نور در فضای آشپزخانه کوچک یکی از مهمترین نکاتی است که باید مورد توجه قرار بگیرد. اگر آشپزخانه منزل شما دارای پنجره است بهترین کار این است که اجازه ورود نور طبیعی را به فضای آشپزخانه بدهید تا فضا نورانی تر و بزرگ تر به نظر برسد.

برای طراحی نورپردازی یک آشپزخانه کوچک همچنین می توانید از نورهای مصنوعی نظیر لامپ و یا لوستر نیز استفاده کنید.

بهتر است در زیر کابینت های بالایی آشپزخانه لامپ های رشته ای قرار دهید تا سطح کار در قسمت کابینت های پایینی روشنتر شود و برای انجام فعالیت در فضای آشپزخانه فضایی مطبوع ایجاد شود. همچنین می توانید برای طراحی نورپردازی در فضای آشپزخانه همچنین از چراغ های سقف آویز و لوسترها استفاده کنید.

در سال های اخیر نورپردازی در قسمت کف اتاق نیز رواج پیدا کرده و شما می توانید در قسمت کفپوش آشپزخانه از نورهای ستاره گونی استفاده کنید، تا در هنگام شب نور از کف اتاق به سمت بالا بتابد. همچنین می توانید این لامپ ها را در زیر کابینت های زمینی نصب کرده تا به نوار پاخور کابینت ها بتابند.

بازسازی و دکوراسیون آشپزخانه کوچک

دکوراسیون آشپزخانه کوچک مدرن

ایده هایی برای دکوراسیون آشپزخانه کوچک

بهترین راه برای بهبود این مسئله این است که از همین فضای کم بیشترین بهره را ببریم و این امکان پذیر نیست مگر با طراحی دکوراسیون آشپزخانه. در دکوراسیون آشپزخانه کوچک که فضای کمی دارید اولین چیزی که بایدمورد توجه قرار دهید کارایی آشپزخانه است. شما باید از کوچکترین فضای آشپزخانه بهترین و موثرترین استفاده را ببرید و با طراحی کابینت آشپزخانه کوچک آن را به فضایی دلربا تبدیل کنید.

کاهش تعداد لوازم آشپزخانه: هرچه از قراردادن لوازم غیر ضروری روی کابینت ها جلوگیری کنیم، فضا کاربردی تر خواهد بود و از شلوغی آن کم میشود.

کابینت های رنگی: هرچه از رنگ های شاد روشن بیشتر استفاده کنید، فضا بزرگتر به نظر می رسد. ضمن اینکه شاد تر بودن فضا، از خستگی خانم خانه از کار کردن در فضای کوچک جلوگیری میکند.

استفاده از رف های نگه دارنده: استفاده از این رف ها موجب میشود از تعداد لوازم روی کابینت کاسته شود و شلوغی فضا را کاهش میدهد.

شرکت دکوراسیون داخلی: هرچه تیم بازسازی ساختمان و شرکت دکوراسیون داخلی خانه،حرفه ای تر و کاربلد تر باشد از هزینه های شما کمتر کرده و بازدهی کار نیز بیشتر میشود.

بازسازی و دکوراسیون آشپزخانه کوچک

نکات کلیدی و مهم در طراحی دکوراسیون آشپزخانه کوچک

ابعاد خانه، همواره تاثیر مستقیمی روی ابعاد و پلان دکوراسیون آشپزخانه دارد. در خانه‌هایی که زیربنای زیادی دارند، به طبع فضا برای طراحی اتاق‌های مختلف بیشتر است. اما حقیقت این است که امروزه به دلیل افزایش هزینه‌ی مسکن، خانه‌هایی به ابعاد کوچک بیشتر ساخته می‌شود.

طراحی یک آشپزخانه شیک و کوچک به شکلی که کاربردهای خود را داشته باشد و در عین حال فضای زیادی را اشغال نکند، یکی از چالش‌هایی‌ است که در این بخش مطرح میباشد.با وجود مشکلاتی که در مسیر طراحی آشپزخانه وجود دارد، نباید از مزایای آشپزخانه‌های کوچک نیز غافل شد. امروزه حتی در خانه‌هایی که زیربنای خوبی دارند همچنین از دکوراسیون آشپزخانه کوچک استفاده می‌شود.

هزینه بازسازی آشپزخانه کوچک

سخن آخر

شرکت بازسازی ساختمان خانه طلایی، یکی از برترین شرکت‌ها در زمینه طراحی دکوراسیون، به ویژه در طراحی آشپزخانه‌های مدرن و کارآمد، فعالیت می‌کند. آشپزخانه‌ای بزرگ و جادار، آرزوی بسیاری از افرادی است که اغلب وقت خود را در آشپزخانه سپری می‌کنند. با این حال، برخی اوقات با آشپزخانه‌های کوچک خود دچار محدودیت‌هایی می‌شویم.

شرکت مهندسی خانه طلایی جدیدترین ایده های برای بزرگ تر نشان دادن دکوراسیون آشپزخانه های کوچک را به همراه مشاوره رایگان تلفنی ارائه می دهد.

09123622471

09123622765

بازسازی ساختمان تجاری ،اداری و پزشکی

طراحی و ساخت باغ و ویلا

پروژه های ساختمان ونما

پروژه اداری و تجاری

پروژهای ساختمان مسکونی

پروزه ویلا و لند اسکیپ