شاید بپرسید که مراحل بازسازی آشپزخانه چیست؟ آشپزخانه قلب خانه است، این اصطلاح برای اکثر ما آشنا است و آن بیانگر اهمیت زیاد دکوراسیون آشپزخانه در یک خانه است. آشپزخانه یکی از اتاق های مرکزی و مهم هر خانه ای است که بیشترین تعاملات اعضای خانواده در این محیط صورت می گیرد. همچنین اعضای خانواده زمان زیادی را صرف تهیه غذا در آشپزخانه می کنند.

مراحل بازسازی آشپزخانه چیست؟

بازسازی آشپزخانه مراحل مختلفی دارد که از نظر کارفرما متفاوت است. به طور کلی کارهای انجام شده شامل مرمت کابینت های قدیمی، نورپردازی، تعویض کابینت و دیوارپوش، ترمیم کف و … می باشد که قبل از شروع بازسازی آشپزخانه اول، طراحی به سلیقه سازنده انجام شود.

دکوراسیون و طراحی داخلی آشپزخانه باید با تمام قسمت های خانه هماهنگ باشد. اگر از سبک و چیدمان آشپزخانه خود به ستوه آمده اید و به دنبال تغییراتی هستید، توصیه می کنیم تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

بازسازی آشپزخانه چیست؟

بازسازی آشپزخانه چیست؟

هزینه نهایی بازسازی آشپزخانه به چه چیزی بستگی دارد؟

اول از همه باید به طرح و برنامه ای که می خواهید اجرا کنید توجه کنید. به عنوان مثال، اگر مکان آشپزخانه تغییر کند، هزینه های عایق کاری و غیره اضافه می شود. بسته به مساحت و مقدار مواد، قیمت تخمینی را دریافت خواهید کرد. یک بازسازی ساده آشپزخانه با 10 میلیون تومان می تواند کار را کامل کند. اما برای یک آشپزخانه 10 متری و برای بازسازی کامل 100 میلیون تومان نیاز است.

سوالاتی که برای بازسازی آشپزخانه باید پرسید؟

1- معمولا چقدر طول می کشد تا یک آشپزخانه بازسازی شود؟

2- چه نوع طرح های آشپزخانه وجود دارد؟

3- مراحل بازسازی آشپزخانه چیست؟

4- آیا گارانتی برای کار بازسازی آشپزخانه وجود دارد؟

بازسازی آشپزخانه یکی از مواردی است که در بازسازی ساختمان اهمیت زیادی دارد و نسبت به اتاق های دیگر هزینه بیشتری دارد.

انواع بازسازی و دکوراسیون آشپزخانه

تعمیرات آشپزخانه به دو دسته تقسیم می شود:

1.تعمیرات عمومی آشپزخانه

تعمیرات عمومی آشپزخانه شامل مواردی مانند تعمیر کاشی، تعویض سرامیک، لوله های آب سرد و گرم، سیم کشی برق، روشنایی، جابجایی وسایل و تغییر دکوراسیون می باشد.

2. تعمیرات کوچک در آشپزخانه

تعمیرات جزئی آشپزخانه تعمیرات عمومی است. برخی از فعالیت های تعمیرات جزئی اختیاری هستند، برخی دیگر اجباری هستند. کارهایی مانند برچسب زدن کمد یا تعمیر کمد تعمیرات جزئی هستند. ممکن است هنگام انجام تعمیرات جزئی ، تغییر دکوراسیون و کارهای دیگری داشته باشید.

بازسازی آشپزخانه چیست؟

بازسازی آشپزخانه چیست؟

انواع طرح های بازسازی آشپزخانه 

بسته به اندازه و میزان فضای موجود و موقعیت آشپزخانه در اتاق نشیمن، بازسازی آشپزخانه انواع مختلفی دارد. در زیر به انواع این طرح ها اشاره می کنیم:

1.آشپزخانه جزیره

این پلان بیشتر در آشپزخانه هایی با مساحت بزرگتر دیده می شود. در این پلان پیشخوان آشپزخانه در وسط قرار گرفته و کابینت ها از دیگر لوازم آشپزخانه در اطراف هستند.

2. آشپزخانه U شکل

در آشپزخانه های U شکل کابینت ها به شکل حرف U چیده می شوند و در کناره های دیوارها قرار می گیرند. کابینت ها و پیشخوان ها در قسمت باز آشپزخانه قرار نمی گیرند.

3.آشپزخانه G شکل

این نوع پلان متعلق به پلان های اپن آشپزخانه است و با پلان U شکل کمی متفاوت است. پیشخوان آشپزخانه در قسمت اوپن آشپزخانه قرار دارد.

4.آشپزخانه خطی L شکل

این نوع پلان آشپزخانه دیوار محسوب می شود. معمولاً در واحدهای نشیمن کوچک و آشپزخانه هایی که عرض و فضای کمتری دارند نصب می شوند. کابینت ها در این پلان به شکل L چیده شده اند و آشپزخانه با اتاق نشیمن ترکیب شده است.

خانه طلایی در تمامی زمینه های بازسازی و نوسازی آپارتمان، خانه، باغ و ویلا در اختیار شماست.

5 . آشپزخانه خطی و دیواری

این طرح برای آشپزخانه های با فضای محدود و در اتاق هایی که فضای کافی برای کابینت در دو طرف دیوار وجود ندارد نیز اجرا می شود. به این ترتیب در یک طرف از طرفین موازی آشپزخانه وسایل و کابینت قرار نمی گیرد و این طرف آزاد می ماند.

6. آشپزخانه بسته

این آشپزخانه ها در گذشته محبوبیت بیشتری داشته اند و اکثر ما با آن ها آشنا هستیم. اما امروزه به دلیل کوچک بودن خانه ها نمی توان آشپزخانه بسته را تحقق بخشید. اما در اتاق های با متراژ مناسب، علاوه بر آشپزخانه سرد که آشپزخانه است و کابینت و لوازم خانگی را در خود جای می دهد، آشپزخانه گرمی نیز ساخته می شود. این آشپزخانه معمولا برای پخت و پز استفاده می شود.

انتخاب رنگ مناسب برای بازسازی آشپزخانه

بعد از اینکه در مورد پلان آشپزخانه تصمیم گرفتید، مهم است که رنگ غالب آشپزخانه خود را انتخاب کنید. مواردی مانند جذب نور آشپزخانه، باز یا بسته بودن، پنجره ها رو به شمال یا جنوب و … به طور موثر رنگ دیوار آشپزخانه و لوازم و مواد را تعیین می کند.

در آشپزخانه هایی با متراژ زیاد و فضای کافی می توان از رنگ های گرم و تیره استفاده کرد. اما در آشپزخانه های کوچک که نور کافی ندارند رنگ های روشن و تقریبا سفید توصیه می شود.

مراحل کامل بازسازی آشپزخانه

بازسازی آشپزخانه چیست؟طراحی و دکوراسیون داخلی

بازسازی آشپزخانه چیست؟

1.هدف خود را مشخص کنید

اولین کاری که باید قبل از بازسازی آشپزخانه در یک فضا انجام داد، داشتن انتظارات معقول از طراحی فضای بازسازی شده است.

1) آیا استفاده از تجهیزات با کیفیت و گران قیمت برای شما مهم است؟

2) آیا دوست دارید از گاز برقی استفاده کنید یا گاز معمولی؟

3) آیا هنگام آشپزی از ادویه زیاد استفاده می کنید؟ (برای نگاه کردن به کاپوت)

4) هنگام آشپزی معمولاً چاقوها را در سمت راست دارید یا سمت چپ؟

آ5) یا زمان زیادی را در آشپزخانه می گذرانید؟

2.بودجه خود را تعیین کنید

دومین کاری که قبل از شروع کار باید انجام دهید تعیین بودجه است. اگر بودجه زیادی ندارید، تجهیزات آشپزخانه و لوله کشی را عوض نکنید. تغییر هر یک از این موارد ممکن است هزینه های شما را افزایش دهد.

3.طراحی آشپزخانه

در این مرحله باید کار را به یک صنعتگر بسپارید و با طراح دکوراسیون همکاری کنید. طراحی آشپزخانه باید با توجه به سلیقه و بودجه مشتری انجام شود. در طراحی آشپزخانه باید به افزایش فضا و افزایش کارایی آن توجه ویژه ای شود. در این جا طراح حتی باید رنگ مواد مصرفی و تجهیزات را مشخص کرده و با کارفرما در میان بگذارد.

4.تخریب عوامل اضافی

یکی از اجزای اضافی در آشپزخانه های قدیمی که نیاز به تخریب دارد، دیوارها هستند. برای تخریب دیوارهای آشپزخانه برای بازتر شدن محیط آشپزخانه باید به دیوارهای نگهدارنده و ستون ها توجه کرد. برای از بین بردن کاشی ها و سرامیک های قدیمی کف و دیوارها می توانید از چکش برقی یا چکش فنری و دستی استفاده کنید. البته اگر می خواهید از کاشی های خود چسب استفاده کنید، نیازی به تخریب کاشی های قدیمی ندارید.

برای مطاله بیشتر :5نوع اصلی بازسازی خانه ،طراحی دکوراسیون ،طراحی و ساخت باغ و ویلا

5.عایق آشپزخانه را بررسی کنید

آشپزخانه یک اتاق نیمه خشک است و گاهی اوقات نیاز به شستشو دارد، بنابراین جداسازی رطوبت این مکان باید جدی گرفته شود. عایق کف آشپزخانه ممکن است پس از چند سال فرسوده شود و نیاز به تجدید دارد. عایق می تواند قیر و گونی باشد و می تواند ایزوگام باشد. لازم به ذکر است که تا 40 سانتی متر عایق نیز روی دیوار نصب شود.

6.تجهیزات آشپزخانه را بررسی کنید

اگر قصد دارید به جای آبگرمکن از پک دیواری استفاده کنید، باید قبل از شروع کاشی کاری، لوله کشی مناسب را انجام دهید. حتی اگر در طرح جدید محل سینک، ماشین ظرفشویی و لباسشویی تغییر کرده باشد، لوله کشی تا محل زهکشی آنها باید در قسمت مورد نظر انجام شود. در تاسیسات برقی باید موقعیت کلیدها و پریزها مشخص و نصب شود.

7.نصب کاشی و سرامیک آشپزخانه

اندازه استاندارد کاشی های آشپزخانه معمولا 60×60 است. و وقتی آن اندازه را با اندازه متوسط ​​آشپزخانه تنظیم می کنید، کار اضافی افزایش می یابد. انتخاب سرامیک های رنگ روشن نیز آشپزخانه را بزرگتر نشان می دهد. برای انتخاب رنگ کاشی نیز می توانید رنگی را انتخاب کنید که با کابینت یا رنگ های مشابه متضاد باشد.

8.بازسازی کف آشپزخانه

هنگام بازسازی آشپزخانه، احتمالاً نیاز به تعویض یا تعمیر کفپوش خواهد بود. کفپوش های قابل استفاده در آشپزخانه شامل کف سرامیک، سنگ، پارکت لمینت نسوز، کف مشمع کف اتاق و کفپوش PVC می باشد.

9.بازسازی پانل دیوار آشپزخانه

هنگام بازسازی آشپزخانه با تعویض یا تعمیر کابینت ها، بهتر است دیوارپوش بین کابینت ها متناسب با کابینت ها تعویض شود. دیوارپوش های مختلفی برای این منظور در بازار وجود دارد. مقداری پوشش دیوار لازم است، قبل از نصب کابینت این کار باید با ملات انجام شود. در بین کابینت ها مقداری دیوارپوش بیشتری وجود دارد که در پشت آن برچسب زده شده است و در صورت وجود کابینت در دیوارها به راحتی می توان آنها را بین کابینت ها قرار داد.

10.نصب کابینت

یکی از مهم ترین قسمت های بازسازی آشپزخانه، نصب کابینت ها می باشد. راه های زیادی برای بازسازی کمد دیواری وجود دارد. اگر نمی خواهید کابینت فعلی را تغییر دهید، می توانید کابینت را با رنگ خاصی رنگ آمیزی کنید یا روی آن برچسب بزنید.

اما تعویض کابینت نه تنها به طراحی و ایجاد فضایی جدید کمک می کند، بلکه به بازتر شدن فضا و زیباتر شدن محیط آشپزخانه نیز کمک می کند. انواع کابینت مانند ام دی اف، هایگلاس، ممبران، ملامینه، چوب جامد و … با برندهای ایرانی و خارجی در بازار موجود است که با توجه به بودجه مورد نظر شما قابل خرید می باشد.

زمان ساخت و مونتاژ کابینت ام دی اف معمولا 1 هفته می باشد

بازسازی آشپزخانه چیست؟

بازسازی آشپزخانه چیست؟

برای برآورد هزینه بازسازی آشپزخانه چه نکاتی را در نظر بگیریم؟

1- قیمت لوله و اتصالات

2- قیمت لوازم برقی

3- قیمت کابینت و میز

4- قیمت سینک و تجهیزات

5- قیمت رنگ یا کاغذ دیواری یا کاشی

6- قیمت کفپوش یا پارکت

7- قیمت هود

8- قیمت شیر ظرفشویی

9- مبلمان: میز، صندلی راحت، نیمکت، صندلی،

دکوراسیون و لوازم آشپزخانه

هزینه نهایی بازسازی آشپزخانه به مواردی مانند مواد کابینت، کفپوش، پوشش دیوارها و سقف های کاذب و غیره بستگی دارد. علاوه بر موارد فوق، این سوال که کدام قسمت از آشپزخانه تعویض می شود و کدام قسمت تعمیر می شود، در تعیین هزینه بازسازی آشپزخانه بسیار مهم است.

مزایای بازسازی ساختمان توسط خانه طلایی

  1. تحویل در اسرع وقت
  2. تیم مجرب ما در تلاش است تا در کمترین زمان ممکن و با بالاترین کیفیت، رضایت بیشتر مشتریان، انجام کارهای بازسازی ساختمان و مسائل مربوط به آن را به دست آورد.
  3. اجرای دیوار در هنگام بازسازی ساختمان
  4. مجموعه خانه طلایی با انجام پروژه های متعدد در زمینه های مختلف در زمینه دیوار، کاغذ دیواری و دیوارپوش، پارکت و لمینت به بازسازی منزل شما می بالد.
  5. بازسازی ساختمان
  6. اجرای سقف کاذب تجاری، اداری و مسکونی، بازسازی انواع ساختمان، اجرای دیوار، پارکت و لمینت، کاغذ دیواری و دیوارپوش از جمله پروژه هایی است که خوشحال می شویم برای شما انجام دهیم.
  7. بازسازی ساختمان قدیمی
  8. خانه طلایی مجری کلیه مراحل پروژه مربوط به بازسازی ساختمان قدیمی و تغییر دکوراسیون بیرونی ساختمان از جمله:  اجرای دیوار، پارکت و لمینت و ….

ارتباط با مجموعه  خانه طلایی

برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه بازسازی و نوسازی، طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی ،طراحی، ساخت باغ ویلا ،باز سازی آشپزخانه، بازسازی اداری ، مطب  و… برای مشاوره رایگان و تعیین وقت بازدید می توانید از طریق سایت مهندسین خانه طلائی ویا باشماره زیر تماس با ما در ارتباط باشید.

09123622765

09123622471

 

بازسازی ساختمان تجاری ،اداری و پزشکی

طراحی و ساخت باغ و ویلا

پروژه های ساختمان ونما

پروژه اداری و تجاری

پروژهای ساختمان مسکونی

پروزه ویلا و لند اسکیپ